G. Morkis išrinktas Europos Rytų kaimynų komiteto pirmininku

0
121
g.-morkis-isrinktas-europos-rytu-kaimynu-komiteto-pirmininku

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) vidurio kadencijos rinkimuose Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Generalinio direktoriaus pavaduotojas, LPK atstovas prie tarptautinių organizacijų, Gintaras Morkis išrinktas  Europos Rytų kaimynų komiteto (Eastern Neighbours Follow-up Committee) pirmininku.

Europos Rytų Kaimynų  komitetas tai specialus EESRK organas, atsakingas už santykius su Rytų kaimynystės šalių pilietine visuomene. Komitetas, kartu su kitų Europos institucijų atstovais, išorės ekspertais, pilietinės visuomenės organizacijomis ir kitais subjektais, aptaria ir svarsto aktualius klausimus, susijusius su Rytų partnerystės šalimis Ukraina, Moldova, Sakartvelu, Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, ypač šių šalių pilietine visuomene. Komitetas stiprina ryšius su šių šalių pilietinės visuomenės organizacijomis darbdaviais, profesinėmis sąjungomis, žmogaus teisių, aplinkosaugos ir kt.,  ir su žmonėmis, esančiais emigracijoje, pavyzdžiui Baltarusijos atveju, padedant jiems pateisinti lūkesčius, susijusius su ES, įtraukiant į visus įmanomus bendradarbiavimo ir komunikacijos formatus. Komiteto nariai aktyviai dalyvauja Rytų partnerystės renginiuose, pavyzdžiui, ES ir Rytų partnerystės šalių dvišaliuose platformose, Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forume ir kt.

The post G. Morkis išrinktas Europos Rytų kaimynų komiteto pirmininku appeared first on Lietuvos pramonininkų konfederacija.