Planą tinklus ežere laikyti keturias paras sujaukė Utenos aplinkosaugininkai

0
104
plana-tinklus-ezere-laikyti-keturias-paras-sujauke-utenos-aplinkosaugininkai

Gruodžio 5-os vakarą Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Ūsių ežere, Ignalinos rajone, pastebėjo asmenį, statantį tinklus. Žuvų jis nebuvo spėjęs pagauti ir prisipažino, kad tinklus ežere ketino laikyti keturias paras.

Spustelėjus šaltukui daugelis vandens telkinių jau pasidengė ledu. Poledinės žūklės mėgėjai džiaugiasi pirmu laimikiu. Kadangi temperatūra minusinė, rytų Aukštaitijoje dar banguoja tik didesni ežerai. Šaltis neatbaido neteisėtos žvejybos statomaisiais tinklais atstovų.

Ūsių ežere apie 400 m tinklų pastačiusį vyriškį Utenos GGAI pareigūnai krante iš karto sulaikė. Aiškinantis aplinkybes nustatyta, kad tai kaimyninio Kaltanėnų miestelio gyventojas.

Pareigūnams nuostabą sukėlė ir nepasverta rizika tamsiu paros metu – spustelėjus 7˚ C šaltukui – plaukioti apledėjusia nedidele ir nestabilia medine valtimi. Iki nelaimės – vienas žingsnis.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, ištraukti ir paimti keturi statomieji tinklai, valtis.

Į tinklus žuvų neįkliuvo ir žala aplinkai nebuvo padaryta, nors asmens užmojai buvo nemaži – pažeidėjas prisipažino, kad tinklus ežere ketino laikyti keturias paras.

Aplinkos apsaugos departamento inf.