Ką dėti po šventine eglute?

0
102
ka-deti-po-sventine-eglute?

Klausimas, ką dovanoti artimiesiems, sugrįžta kiekvienais metais, o šventinio sezono metu tai tampa ypač aktualu. Iš tiesų dovanų pasirinkimas itin didelis, tačiau kartais pritrūksta gerų idėjų, kad dovanos būtų ne tik praktiškos, bet ir šventinės. Artėjantis Kalėdų metas verčia sukti galvą, ką gi mums brangūs žmonės norėtų rasti po egle, todėl pateiksime patarimus, kaip teisingai parinkti dovanas, o po to jas apjungti į netikėtus dovanų rinkinius. Tokiu būdu bus mažiau šansų suklysti ir daugiau šansų padovanoti tai, ko gavėjas išties norėjo!

Komplektuokite ir nustebinkite

Dovanų komplektavimas gali būti puiki išeitis ne tik neišsirenkant tarp kelių dovanų idėjų, bet ir dovanojant mielas smulkmenėles kartu. Jeigu renkate dovaną mažiau pažįstamam žmogui (pvz., kolegai, uošviui ar kaimynei), dovanų rinkiniai gali tapti išsigelbėjimu. Tai reiškia, kad net neturėdami aiškaus supratimo apie žmogaus pomėgius ir pageidavimus, galite sukomplektuoti jaukių dovanų rinkinį ir būti užtikrinti dėl savo pasirinkimo. Tokiu atveju patariame komplektuoti pavienes smulkmenėles: žvakė, namų kvapas, smilkalai, kūno priežiūros priemonės, kalėdinė dekoracija ar saldumynas, prieskoniai, statulėlė. Puiku, jei šios dovanėlės bus rankų gamybos ar pirktos iš mažų vietinių verslų.

Jeigu dovaną renkate artimam žmogui (pvz., tėvams, giminaičiams, partneriui ar draugams), apgalvokite gavėjui būdingus hobius ar veiklas. Mėgstantiems skaityti ir mokytis dovanokite knygą ar žurnalo prenumeratą su knygos skirtuku, žvake ar jaukiu pledu. Gurmanams arba mėgstantiems gaminti komplektuokite dovanas iš ilgai negendančių maisto produktų (sausainiai, užtepėlės, rūkyti mėsos gaminiai, aliejai, prieskoniai ir pan.). Turintiems pomėgį tapyti ar piešti, priklausomai nuo žmogaus patirties, dovanokite akvarelinių dažų rinkinį, teptuką ir drobę. Kalėdiniai dovanų rinkiniai taps šventiniai, jei skirsite dėmesio pakavimui arba į rinkinį įtrauksite kalėdoms būdingą detalę ar smulkmenėlę su kalėdine atributika. Dovanų gavimas ir išpakavimas yra bene smagiausia dalis, kurią sustiprinsite papuošdami supakuotą dovaną džiovintais apelsino griežinėliais, eglės šakele, kankorėžiu, blizgiu kaspinu ar nuotaikinga atvirute.

Dar viena neabejotinai vertinga dovana – jūsų rankų darbo kūriniai. Jeigu užsiimate meno dirbinių gamyba – tai gali būti keramika, piešimas, siuvinėjimas, kulinarija, drožinėjimas ar rašymas – pradžiuginkite artimuosius asmeniška ir vienetine dovana ar jų rinkiniu. Galite būti užtikrinti, kad tokia dovanėlė ras kelią į kiekvieno širdį, nes ji įrodo jūsų paskirtą laiką ir pastangas.

Rinkitės jau paruoštus komplektus

Užsisukusiems šventiniame skubėjime ar dovanas perkantiems paskutinę minutę verta rinktis jau supakuotus ir paruoštus dovanų rinkinius. Tai gali būti kūno ar plaukų priežiūros priemonių, namų kvapų, maisto produktų rinkiniai. Jeigu dovanos gavėjas turi mėgiamą prekinį ženklą ar aromatą, pasinaudokite šia užuomina ir išrinkite atitinkamą rinkinį. Sakykime, kad jūsų draugė, žmona ar sesė dievina prekinio ženklo „Estee Lauder“ aromatus ir gaminių kokybę – Estee Lauder rinkinys bus ne tik praktiška dovana, bet ir parodys jūsų dėmesingumą. Įvairūs vonios ir dušo rinkiniai yra išties saugus variantas, nes, be abejonės, bus praktiška ir panaudojama dovana kiekvienam. Jeigu renkate dovaną pažįstamai moteriai ar merginai, tuomet galite išrinkti jos stilių ir spalvas atitinkantį kosmetikos rinkinį. Daug laiko namuose praleidžiantiems žmonėms gali patikti namų kvapų, o gal derančių rankšluosčių ar šlepečių rinkinys.

Kalėdinės dovanos – tai proga suteikti brangiems žmonėms gerą emociją, juos nuoširdžiai nustebinti ir parodyti savo dėkingumą. Galiausiai, tai yra gestas, kuriame slypi Kalėdų esmė. Pasinaudokite šiais patarimais ir leiskite kalėdiniam dovanų apsipirkimui tapti lengvesne ir mažiau streso keliančia patirtimi.