LPK kalėdiniame vakare įteiktos P. Vileišio nominacijos: dėkota už bendradarbiavimą ir paramą Ukrainai

0
89
lpk-kalediniame-vakare-iteiktos-p.-vileisio-nominacijos:-dekota-uz-bendradarbiavima-ir-parama-ukrainai

Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 14 d. vykusioje šventėje skambėjo ne tik palinkėjimai artėjančių švenčių proga, bet ir ukrainietiška muzika.

„Šie metai mus visus ir pasaulį suvienijo netikėtu būdu. Karo Ukrainoje sukeltas egzistencinis nerimas neaplenkė nei vieno iš mūsų. Tačiau, rodo istorinė patirtis, iššūkiai ir išbandymai tarsi pabudina žmonių jėgas, protus ir kūrybiškumą naujai pažvelgti į mūsų tikrovę, o svarbiausia – dar stipriau atsiskleidžia mūsų gebėjimas atjausti ir padėti“, – renginyje, dėkodamas už solidarumą, supratimą ir pagalbą, telkiant paramą ir pagalbą Ukrainai, sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Linkėdamas verslo bendruomenei sėkmingų ateinančių metų, V. Janulevičius ragino nepasiduoti pagundai matyti tik tamsius rūpesčių debesis ir pro juos nepastebėti vilties bei bendrystės prošvaisčių.

Susirinkusius svečius taip pat sveikino ir tradicinę pramonininko ir visuomenininko Petro Vileišio vardo premiją bei LPK aukso ženklus apdovanojamiesiems kartu su LPK prezidentu įteikė aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir profesorius Vytautas Landsbergis. Profesorius savo kalboje pasidalino istoriniais liudijimais apie Vileišių šeimos indėlį tautos istorijai.

„Dar būdami Šiaulių gimnazistai Vileišiai jau buvo apsisprendę, kodėl jie mokosi, kuo jie nori būti ir kam jie dirba. <…> Kalbame apie Petrą Vileišį, kuris buvo garsus inžinierius, pramonininkas, statybininkas, nuo pat jaunystės galvojo apie Lietuvą, skyrė jai savo gyvenimą ir turtą“, – sakė prof. V. Landsbergis, pridėdamas, kad labai graži tradicija teikti šios asmenybės vardo apdovanojimą nusipelniusiems Lietuvos verslininkams.

„Labai daug jų yra ne tik verslininkai, bet žmonės, kurie rūpinasi Lietuvos reikalais, jos švietimu, kultūra“, – pažymėjo profesorius.

Šiais metais pramonininko ir visuomenininko Petro Vileišio vardo premija buvo skirta dviem verslininkams – Arvydui Paukščiui ir Daliui Trumpai.

„Teltonika“ įkūrėjas Arvydas Paukštys apdovanotas už nuostatos „kuo didesnės vertės kūrimas Lietuvoje“ palaikymą ir plėtrą, asmeninį indėlį plėtojant mentorystę smulkaus verslo akademijos dalyviams ir kitiems verslą kuriantiems žmonėms, investicijas į švietimą ir talentų ugdymą plėtojant „Teltonikos“ akademijos tinklą bei aukštos pridėtinės vertės produktų eksporto plėtrą.

Apdovanojimas taip pat skirtas AB „Rokiškio sūris“ direktoriui ir vienam įmonės savininkų Daliui Trumpai už ilgamečių Lietuvos pieno pramonės tradicijų puoselėjimą ir lietuviškų pieno produktų eksporto plėtrą, inovacijų ir technologijų diegimą įmonėje „Rokiškio sūris“ ir įmonėje jau ne vienerius metus organizuojamą gamybą be atliekų, už ilgametę mecenatystę ir paramą vietos bendruomenei ir ryšių su ja puoselėjimą bei verslo idėją ir tikslą dirbti taip, kad Lietuva galėtų vadintis „Baltlandija“ – gaminti dvigubai–trigubai daugiau pieno, nei yra dabar, ir būtų Europos Zelandija.

LPK „Garbės aukso ženklu“ už ilgametį ir kryptingą indėlį plėtojant Lietuvos pramonės eksporto rinkas, stiprinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumą bei pastangas plėtojant dialogą su vietos bendruomene apdovanota užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė.

„Garbės aukso ženklas“ įteiktas ir Aivarui Karaliui, Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukraina Verslo Tarybos pirmininkui, už ilgametį ir kryptingą indėlį plėtojant Lietuvos ir Ukrainos dvišalius ekonominius santykius, stiprinant Lietuvos ir Ukrainos Verslo tarybų veiklą, visokeriopą pagalbą Lietuvos įmonėms bei pastangas telkiant paramą Ukrainai.

Šventinį vakarą vedė Livija Gradauskienė. Renginyje skambėjo Ukrainos atlikėjos ir dainų autorės Alionos Enko–Olenos atliekamos dainos.

Nuotraukos – Gabrieliaus Jauniškio.

The post LPK kalėdiniame vakare įteiktos P. Vileišio nominacijos: dėkota už bendradarbiavimą ir paramą Ukrainai appeared first on Lietuvos pramonininkų konfederacija.