Kaip pasirinkti tinkamą alyvą automobiliui?

0
82
kaip-pasirinkti-tinkama-alyva-automobiliui?

Variklio alyva atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant variklio ilgaamžiškumą ir sklandų transporto priemonių pavaros bloko veikimą. Jei svarstote, kaip pasirinkti tinkamą alyvą savo automobilio varikliui, geriausia atkreipti dėmesį į transporto priemonės gamintojo instrukcijas, pateiktas savininko vadove. Šiame straipsnyje aptarsime, kokia alyva benzininiams ir dyzeliniams varikliams yra geriausia.

Kokia yra geros variklio alyvos svarba?

Automobilio variklį sudaro daugybė komponentų, kurie, veikdami kartu, suka automobilio ratus. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pavaros bloko konstrukcijoje yra daug trinties elementų, nuolat veikiančių vienas prieš kitą. Norint užtikrinti sklandų jų veikimą, svarbu, kad jie būtų tinkamai sutepti. Būtent tai ir yra variklinės alyvos paskirtis! Patekusi į alyvos karterį, ji cirkuliuoja ir ant judančių variklio paviršių sudaro vadinamąją tepimo plėvelę. Jei nėra alyvos, variklis ilgai negali veikti, o tai gali lemti variklio užsikirtimą.

Be to, variklio alyva:

• sugeria šilumą, t. y. aušina variklį;

• išsklaido ir sugeria nuosėdas, kurios ilgainiui atsiranda pavaroje;

• Gali prailginti variklio tarnavimo laiką, tačiau nepamirškite periodiškai tikrinti variklio alyvos lygį, papildyti ją, jei jos nepakanka, ir atitinkamais intervalais nuvykti į autoservisą, kad būtų atliktas tepalų keitimas. Sužinokite, kaip išsirinkti variklio alyvą, kad automobilis veiktų sklandžiai.

Kaip pasirinkti tinkamą variklio alyvą savo transporto priemonei – mineralinę ar sintetinę?

Svarstote, kokia alyva dyzeliniam varikliui ir kokia benzininiam varikliui yra geriausia? Abiem atvejais geras pasirinkimas būtų įsigyti tiesiog transporto priemonės gamintojo rekomenduojamą produktą. Rekomendacijas dėl tepalų klasifikavimo tipo rasite techninės priežiūros knygoje arba savininko vadove. Savarankiškai keisti variklio alyvos specifikacijas nėra gera idėja.

Variklio alyvos tipai

Parduodama daugiausia trijų rūšių variklinė alyva:

• mineralinių medžiagų;

• sintetinė;

• pusiau sintetinė.

Mineralinė variklio alyva naudojama beveik vien tik senesnės kartos automobiliuose. Jis tinka senovinėms transporto priemonėms, kurių variklio komponentai nėra paveikti teršalų – anglies nuosėdų.

Jau daugelį metų rekomenduojama naudoti aukščiausius kokybės standartus atitinkančias sintetines variklines alyvas. Naudodami sintetines alyvas neturėsite didelių problemų užvedant automobilį esant žemai temperatūrai. Tokios alyvos veikia efektyviai, veiksmingai aušina variklį ir gerai išsklaido teršalus.

Nepaisant tokių savybių senovinėse transporto priemonėse, kuriose nuo pat pradžių buvo naudojama mineralinė alyva, sintetinė alyva neturėtų būti naudojama, nes ji gali išplauti nuosėdas ir nesandarinti variklio, net sukelti užstrigimą.

Populiarios ir pusiau sintetinės variklinės alyvos, turinčios mineralinių ir sintetinių produktų savybių. Kartu jos yra universalios.