Utenos rajono pakraštyje – slėnis, kuriame triušiai gyvena dėl savo grožio

0
94
utenos-rajono-pakrastyje-–-slenis,-kuriame-triusiai-gyvena-del-savo-grozio

2023-ieji pagal Rytų kalendorių – Juodojo vandens triušio metai. Nesiimsime nagrinėti, kokius metus pagal dangaus kūnų išsidėstymą žada astrologai. Ši publikacija – apie Utenos rajono pakraštyje (Anta­lamėstės kaime, Saldutiškio seniūnijoje) esantį Triu­šiukų slėnį, kuriame šie gyvūnėliai laksto jau kone dešimtmetį.

Triušius renkasi pagal grožį

Pasak šeimos ūkio atsto­vės Renatos Lamauskienės, Triušiukų slėnio pavadinimas ūkiui suteiktas neatsitiktinai. Pagrindinis jo tikslas – su­pažindinti lankytojus su kuo daugiau triušių veislių (šian­dien aptvertoje 4,5 ha ploto te­ritorijoje auga net 56-ių veis­lių triušiai). 2013 metų birželį savo veiklą pradėjęs ūkis tuo metu turėjo 26-ių veislių triu­šių (Belgijos milžinai, Vo­kietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Vienos pil­kieji, Vienos mėlynieji, reksai ir t. t.).

Pašnekovės teigimu, vieni triušiai gali gyventi tik esant teigiamai temperatūrai, kiti ir paspaudus šaltukui (iki 10 laipsnių šalčio). „Triušius mes renkamės pagal grožį, – tiki­no moteris. – Jei kokia nors veislė mums yra įdomi, nau­ja ar nematyta Lietuvoje, ją ir įvežame.“

R. Lamauskienė teigė, kad, priklausomai nuo veislės, triu­šiai skiriasi ir temperamen­tu – jei vienų veislių atstovai yra ramesni ir lėtesni, kitų – be galo judrūs ir greiti. Kaip ramiausius, draugiškiausius pašnekovė išskyrė vidutinio stambumo Vienos baltuosius triušius.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.