Nauji interjero vėjai: ko tikėtis 2023 metais?

0
49
nauji-interjero-vejai:-ko-tiketis-2023-metais?

Šis straipsnis skirtas kiekvienam, neabejingam stilingai erdvei ir besidominčiam namų interjero naujovėmis. Tiek kalbant apie mados, tiek apie interjero tendencijas, sakoma, kad viskas sukasi ratu – daug kas kartojasi, į užmarštį nugrimzdę dalykai sugrįžta, vėl tampa aktualūs ir šiandien dėmesį atkreipia savitumu. Žinoma, tam tikros interjero tendencijos būna visiškai naujos, sietinos su dabarties aktualijomis. Straipsnyje apžvelgiamos tiek naujai sugrįžusios, tiek šiuo laikotarpiu išryškėjusios tendencijos, kurias, viliamasi, galėsite pritaikyti ir kurdami savo interjerą.

Sugrįžę 70-ųjų akcentai

Naujieji metai kviečia atsigręžti atgal ir į savo gyvenimus susigrąžinti 7-ojo dešimtmečio dizaino estetiką, dvelkiančią prabanga ir išskirtinumu. Žemi baldai, žemiškos spalvos (rudi tonai, vyno raudona), prašmatnus marmuras ir įvairiaspalviai raštai namams suteiks netikėtumo ir subtilumo įspūdį.

Kuo daugiau natūralumo, tuo daugiau harmonijos

Yra dalykų, kurie niekada neišeina iš mados. Taip būtų galima pasakyti ir apie natūralias medžiagas, užkariavusias ne vieno lietuvio širdį. Šiemet interjero žinovai prie medienos, marmuro, rotango, akmens ir kitų jau ne vienerius metus gausiai naudojamų medžiagų įtraukė ir smiltainį, terakotą, molį bei keramiką. Minėtos medžiagos namams suteikia harmonijos, be to, atrodo estetiškai. Kalbant apie minkštuosius baldus, vis dar karaliauja oda – tiek tikra, tiek dirbtinė. Baldų salonas Kaune – vieta, kuriai būdinga baldų įvairovė ir gausa: tiek spalvų, tiek modelių. Užsukite ir pasižvalgykite!

Vintažinės detalės – unikalumo sinonimas

2023-aisiais skatinama iš naujo atrasti tai, kas neva tapo „atgyvena“. Jeigu norite paįvairinti savo interjerą, suteikti jam išskirtinumo, raginame pasidomėti senais, individualų stilių išlaikiusiais baldais – lovomis, komodomis, indaujomis, foteliais su prabangiais apmušalais. Tokie baldai puikiai praturtins minimalistišką svetainę arba virtuvę: erdves, kuriose visa šeima leidžia daugiausia laiko.

Taip pat derėtų pagalvoti apie smulkius vintažinius akcentus: laikrodį, įvairių dydžių ir formų statulėles, kavos arba arbatos servizus, neįmantrių raštų vazas. Neabejotina, kad minėtos detalės bet kokią erdvę padarys gyvybingesnę ir išskirtinesnę.

Renesansą išgyvenančios arkos

Arkos statomos nuo neatmenamų laikų: senovės romėnai jomis puošė bažnyčias, turtuolių vilas, visuomenei reikšmingus pastatus. Šiandien tobulumu pasižyminčios arkos išgyvena renesansą ir sugrįžta į namų interjerą. Prognozuojama, kad neilgai trukus šie architektūriniai elementai atsispindės visur: nuo veidrodžių ir nišų, iki sienų ir durų.

Arkos interjerui suteikia elegancijos ir idealios harmonijos įspūdį, nes yra ne tik dekoracija, bet ir funkciškas elementas, padedantis sujungti erdves; jas praplečiantis. Arkos gali praturtinti net minimalistiškiausią erdvę ir beregint tapti dėmesio ir traukos centru.

Ne atsitiktinai teigiama, kad nauja dažniausiai yra sena. Nauji interjero vėjai atpučiami iš praeities ir pritaikomi dabarčiai. Žinoma, esama ir konkrečiu laikotarpiu išryškėjusių tendencijų, kuriomis taip pat vadovaujamasi kuriant arba atnaujinant namų erdves. Svarbiausia paisyti asmeninio skonio, domėtis, klausyti specialistų rekomendacijų ir nesibaiminti išskirtinių sprendimų – tai, kas neįprasta, dažnai tampa labiausiai akį traukiančiu namų objektu.