Švietimo problemas LPK vadovybė aptarė su Prezidento patarėja

0
72
svietimo-problemas-lpk-vadovybe-aptare-su-prezidento-patareja

Sausio 30 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir LPK viceprezidentas, LPK švietimo politikos komiteto pirmininkas, Gintautas Kvietkauskas susitiko su Prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Urbanovič.

Prezidentūroje vykusiame susitikime buvo aptarti verslo bendruomenei ir visai visuomenei svarbūs klausimai: studentų iš trečiųjų šalių pritraukimo mokytis mūsų šalyje problematika. LPK atstovai akcentavo, būtinybę rasti sprendimus, kaip paskatinti mūsų universitetuose įgijusius išsilavinimą užsienio šalių piliečius likti dirbti ir gyventi Lietuvoje.

Taip pat akcentuota STEAM ugdymo svarba – priemonių ir sistemos, skatinančios mokinius, dar besimokančius bendrojo ugdymo mokyklose, rinktis šios krypties studijas, reikalingumas. LPK palaiko idėją, jog Lietuvai būtina turėti STEAM strategiją.

Susitikime diskutuota apie kolegijų tinklo pertvarką. LPK palaiko pertvarkos tikslą – gerinti studijų kokybę, tačiau pabrėžia, jog būtina atsakingai įvertinti kolegijų regionuose išlikimą. Kaip pažymėjo LPK atstovai, kolegijos regionuose labai svarbus indikatorius verslo vystymuisi, investicijoms, pokyčiams.

Aptarta, kad mokymasis visą gyvenimą Lietuvoje vis dar yra sritis, reikalaujanti skubių pokyčių. LPK pažymi, kad būtina skubinti mokymosi visą gyvenimą reformą. Taip pat susitikime kalbėta apie mokslo ir verslo bendradarbiavimo būtinybę.

The post Švietimo problemas LPK vadovybė aptarė su Prezidento patarėja appeared first on Lietuvos pramonininkų konfederacija.