Mieli gimtojo krašto žmonės!

0
49
mieli-gimtojo-krasto-zmones!

MŪSŲ DARBAI

Teiksime viešojo transporto paslaugas nemokamai. Sieksime, kad besinaudojančių šiomis paslaugomis skaičius padidėtų 40 proc.

Skatinant gyventojus iš savo automobilių persėsti į viešąjį transportą ir kuo dažniau naudotis jo paslaugomis bei siekiant kurti tvarią ir gamtą tausojančią aplinką buvo nutarta, kad viešuoju transportu gyventojai galės važiuoti nemokamai. Kad šis siekis būtų įgyvendintas, 2022 m. gegužės 5 d. direktoriaus įsakymu Nr. 633 „Dėl darbo grupės nustatyti sąlygas ir skatinimo priemones, sudarančias didesnes galimybes gyventojams naudotis visuomeniniu transportu sudarymo“ sudaryta darbo grupė, kuri:

• išanalizavo keleivių pavėžėjimo miesto maršrutais paslaugos poreikį;

• įvertino UAB Utenos autobusų parko turimą materialinę bazę ir technines galimybes patenkinti keleivių poreikius, jei keleivių srautai, teikiant pavėžėjimo paslaugą nemokamai, išaugtų (prognozuojama, kad keleivių skaičiaus išaugs 20–30 proc.);

• aptarė Utenos rajono vietinio susisiekimo (miesto ir priemiesčio) paslaugos prieinamumą gyventojams su negalia. Tarp UAB Utenos autobusų parko ir UAB „Altas komercinis transportas“ pasirašyta sutartis dėl keturių žemagrindžių elektrinių miesto tipo autobusų pagaminimo ir pristatymo. Šie autobusai, kaip ir susisiekimo infrastruktūra, bus pritaikyti ir žmonėms su spec. poreikiais.

Taip pat sužiedinsime viešojo transporto maršrutus, kad ir Ąžuolijos, Centro, Senamiesčio, Krašuonos, Smėlio, Vyturių, Grybelių kvartalų gyventojai turėtų galimybę viešuoju transportu pasiekti ugdymo, sveikatos įstaigas ir darbovietes.

Baigsime Utenos pramonės parko, į kurį bus pritraukta per 60 mln. Eur privačių investicijų ir kuriame bus įsteigta apie 600 naujų gerai apmokamų darbo vietų, steigimo procedūras.

Dar 2018 m. buvo parengta Utenos rajono ekonominės plėtros galimybių studija. Tais pačiais metais inicijuotas Utenos pramonės parko steigimas ir dokumentai pateikti LR ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Atsižvelgiant į pateiktas pastabas buvo atlikti sklypų Pramonės g. 20, Ribnikų g. 4 ir Aukštaičių g. 16 inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai, parengta sklypų topografinių nuotraukų, lokalinės ir objektinės sąmatos. Įgyvendinimo planas buvo tris kartus tikslinamas / koreguojamas ir teikiamas ministerijai. Pernai ministerijos parengtame Teritorijų, skirtų naujoms investicijoms pritraukti ir esamoms plėsti, vystymo iki 2030 m. plane nurodyta, kad Utenoje numatoma vystyti iki 30 ha dydžio Utenos rajono savivaldybės atliktoje galimybių studijoje identifikuotą teritoriją.

Šiuo metu pradėti rengti Utenos pramonės parko sklypų žiniaraščiai, kurių duomenys yra reikalingi LR Vyriausybės nutarimui dėl Utenos pramonės parko ribų nustatymo. Taip pat yra rengiami du LR Vyriausybės nutarimų projektai dėl Utenos pramonės parko įkūrimo.

Aušros gatvėje ir jos prieigose formuosime miesto centrą, kuris taps ne tik rajono gyventojų, bet ir turistų traukos centru.

Pagal Utenos miesto teritorijos keitimo bendrąjį planą miesto teritorija yra suskirstyta į 17 funkcinių zonų. Bendrojo plano sprendiniuose Aušros gatvė yra pagrindinė miesto centro funkcinė zona. Joje numatyta statyti kokybiškos architektūros statinius, taikyti tokias architektūrines priemones, kurios išryškins miesto identitetą, tausos tai, kas jame vertinga, ateityje kurs patogias ir įsimenančias įvairaus pobūdžio miesto erdves: pramogines, komercines, gyvenamąsias. Aušros gatvė pagal Utenos miesto tvarios plėtros strategiją yra vienas iš tvarumo elementų mieste.

Įrengsime Aliuose motokroso infrastruktūrą, atitinkančią pasaulinius standartus.

Šiuo metu jau rengiamas techninis motokroso ir autokroso trasų komplekso Alių k. rekonstravimo ir naujos statybos projektas.

Po rekonstrukcijos trasa pasikeis neatpažįstamai. Bus įrengta sportininkų kiemelio zona, atvira žiūrovų zona, tribūnos, suvenyrų prekybos zona, kavinė, poilsio ir pramogų zona, žaidimų įrenginiai vaikams, transporto priemonių plovykla, vidaus funkciniai keliai ir takai, inžineriniai tinklai, dopingo, teisėjų, medicinos ir televizijos būstinės, universali konferencijų medijos salė ir kt.

Parengsime Sodininkų bendrijų kelių tvarkymo programą, finansuojamą iš savivaldybės biudžeto.

Savivaldybė neturi juridinio pagrindo perimti sodininkų bendrijų, kuriose dominuoja gyvenamosios paskirties pastatai, siauri keliai. Dėl šios priežasties bus rengiama programa, leidžianti savivaldybei prisidėti prie tokių kelių tvarkymo.

Pritaikysime miesto viešąsias erdves verslo, turizmo, pramogų ir laisvalaikio reikmėms. Miesto sode įrengsime jaunimo laisvalaikio ir užimtumo, Aukštakalnio pušynėlyje – šeimų poilsio, Dauniškio parke – bendruomenės susitikimų, Utenos tvenkinio prieigose – piknikų ir vestuvių apeigų infrastruktūrą.

Artimiausiu laiku bus pradėta rengti Utenos miesto viešųjų erdvių vystymo koncepcija, kurioje numatyta atlikti Vyžuonos, Dauniškio ir Krašuonos parkų bei Miesto sodo urbanistinę, gamtinės aplinkos ir želdynų, architektūrinę analizę. Įvertinus vystymo potencialą bus parengtas minėtų teritorijų įveiklinimo, atnaujinimo / įjaukinimo priemonių planas suteikiant joms patrauklumo ir gyvybingumo.

Parengsime Utenos, kaip Aukštaitijos sostinės, statuso įtvirtinimo strategiją.

2023-ieji yra paskelbti Aukštaitijos metais. Siekiant paminėti juos Utenos rajone, Utenos rajono savivaldybės mero 2023 m. sausio 20 d. potvarkiu Nr. MP-4 „Dėl 2023 metais Utenos rajone vyksiančių renginių, skirtų Aukštaitijos metams paminėti, organizacinio komiteto sudarymo“ buvo sudarytas Utenos rajone vyksiančių renginių, skirtų Aukštaitijos metams paminėti, organizacinis komitetas. Vienas iš tikslų – stiprinti Utenos, kaip Aukštaitijos sostinės, įvaizdį. Tam numatyta parengti sostinės statuso įtvirtinimo strategiją.

Įgyvendinsime „Utenos miesto sporto, sveikatingumo ir laisvalaikio komplekso modernizavimo viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu“ projektą ir renovuosime Utenos daugiafunkcį sporto centrą.

Darbų pradžia – 2021 m. Šiuo metu jau yra parengtas investicijų projektas, kuriame numatyta:

• 3 000 sėdimų vietų salė, pritaikyta ne tik sporto, bet ir kultūriniams, pramoginiams renginiams;

• 4 600 kv. m dydžio priestatas, kuriame bus įkurtas SPA centras, treniruoklių ir treniruočių salės, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos.

Po rekonstrukcijos:

• bus sudaryta galimybė organizuoti tarptautines varžybas (FIBA ir FIBA Basketball Champions League) ir didelio masto koncertus, bent 10 didelių renginių per metus, į kuriuos atvyks po 3 000 žiūrovų;

• bus sudarytos kompleksinės sporto ir sveikatingumo paslaugos rajono gyventojams ir svečiams;

• bus vykdomas aukšto meistriš- kumo sportininkų ugdymas;

• bus sudarytos papildomos są- lygos vykdyti vaikų neformalųjį švietimą;

• bus pagerintos sąlygos treniruotis „Juventus“ klubo krepšininkams;

• bus sukurta sporto infrastruktūra, pritaikyta neįgaliesiems.

Socialinės paslaugos.

Pirksime 10–20 socialinių būstų ir kompensuosime šeimoms, stovinčioms eilėje gauti socialinį būstą, privataus būsto nuomos išlaidas.

Seniūnijose:

• parengsime Gatvių su žvyro danga asfaltavimo rajono seniūnijose programą;

• įgyvendinsime Leliūnų, kaip Lietuvos keramikos sostinės, Tauragnų, kaip vartų į Aukštaitijos nacionalinį parką, Užpalių dvaro, kaip bendruomenės veiklos centro, projektus. Rekonstruotas Užpalių dvaras duris atvers šią vasarą;

• remsime iniciatyvas Sudeikiuose, Kirdeikiuose, Vaikutėnuose įsteigti dailės galerijas, Daugailiuose – krašto muziejų, Pačkėnuose – Raganų muziejų, Vyžuonėlių dvare – Europos dailininkų centrą;

• kiekvienoje seniūnijoje steigsime bendruomenių tarybas, turinčias patariamojo balso teisę, sprendžiant vietos socialines, kultūros, užimtumo, viešųjų paslaugų teikimo ir kitas problemas.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus politinės kampanijos sąskaitos. Užsk. Nr. Udiena03