Norinčius daugiau sužinoti apie renovacijos procesą kviečia dalyvauti seminaruose

0
183
norincius-daugiau-suzinoti-apie-renovacijos-procesa-kviecia-dalyvauti-seminaruose

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) visose šalies savivaldybėse organizuoja seminarus, skirtus susipažinti su naujausia informacija apie daugiabučių atnaujinimą. Jų metu gyventojai, jiems atstovaujančios ir juos vienijančios organizacijos turi galimybę sužinoti atsakymus į teisinius, ekonominius ir inžinerinius klausimus, susijusius su daugiabučių renovacija. Nuo vasario mėnesio tokiuose renginiuose dalyvavo beveik 700 dalyvių, jie įvyko jau trisdešimtyje savivaldybių.

„Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa – ilgalaikis procesas, todėl akivaizdu, kad keičiantis teisės aktams, finansavimo mechanizmui, administravimui ir kitoms sritims, susijusioms su renovacija, gyventojams kyla klausimų, į kuriuos atsakymų reikia čia ir dabar. Primename, kad tokiu atveju jie iš karto gali kreiptis telefonu 8 614 99 699 – taip kompetentingi specialistai atsakys į visus kilusius klausimus ir nukreips reikiama linkme“, – sakė APVA Projektų įgyvendinimo ir priežiūros skyriaus specialistas Vladas Trakimavičius.

Pranešama, kad 2022 metais buvo sulaukta daugiau kaip 2 tūkst. užklausų telefonu, šiemet renovacijos klausimais konsultavosi daugiau nei 650 gyventojų.

Kas dažniausiai rūpi?

APVA kviečia susipažinti su vienais dažniausių klausimų, kuriuos užduoda gyventojai.

  1. Kiek kainuoja renovacija?

Kiekvienas daugiabutis yra skirtingas ir jo atnaujinimo kaina nustatoma investicijų plane, kurį rengia investicinio plano rengėjai. Renkantis norimas priemones yra formuojama konkreti kaina.

  1. Ar stogas įeina į mažąją renovaciją?

Ne.

  1. Ar šaligatviai gali įeiti į renovacijos projektą?

Ne. Tik laiptinių įėjimo zonų atnaujinimas.

  1. Ar galima mini rekuperatorių įsirengti bute?

Taip, tik reikia tai numatyti investicijų plane ir suformuoti užduotį projektuotojui.

  1. Koks fasadas yra geriausias?

Energiniu požiūriu visi siūlomi fasadai yra efektyvūs – visi geri. Daugiabučio namo gyventojai rengiant investicijų planą turi galimybę susipažinti su įvairiais fasado tipais ir vieną iš jų pasirinkti.

  1. Koks terminas numatytas defektams išaiškinti?

Pagal LR statybų įstatyme numatytus garantinių laikotarpių terminus. Garantiniu laikotarpiu nustatytus defektus rangovas privalo ištaisyti nedelsdamas.

  1. Ką reikėtų pasikviesti konsultacijos prieš pradedant renovaciją?

Butų ir kitų patalpų savininkų interesams atstovauja namo administratorius, jis teikia pirmines konsultacijas. Taip pat yra investicinio plano rengėjas, kuris viešojo susitikimo metu pristato investicijų planą, atsako į kylančius klausimus. Konsultacijas taip pat teikia APVA.

Norintys sužinoti daugiau – laukiami seminaruose

Pasiryžusius savo gyvenamuosius namus renovuoti gyventojus ar apie tai dar tik mąstančius APVA ragina visą informaciją apie būsto modernizavimą išgirsti iš pirmų lūpų skirtinguose savivaldybių miestuose vykstančių seminarų metu.

Apie artimiausius numatomas seminarus, galite sužinoti interneto puslapyje www.modernizuok.apva.lt. Turite klausimų? Skambinkite į informacinę liniją tel. 8 614 99 699.