Utenos rajone savanoriai atsodino kelis hektarus miško

0
186
utenos-rajone-savanoriai-atsodino-kelis-hektarus-misko

Kartu su Valstybinių miškų urėdija (VMU) SBA grupės darbuotojai trijuose Lietuvos miestuose – Utenoje, Kaune ir Šilutėje – pasodino 6,6 hektaro miško, iš viso beveik 27 tūkst. medelių. Utenoje 50 savanorių iš dviejų SBA grupės įmonių – „Utenos trikotažo“ ir „Visagino linijos“ – atsodino 3 hektarus miško.

Pasodino daugiau nei 12 tūkst. pušaičių

„Mūsų grupės įmonės jau antrus metus iš eilės ne tik prisideda prie Nacionalinio miškasodžio, bet ir sukūrė savą tradiciją – SBA miškasodį, kai vieną dieną, vieną valandą visų įmonių darbuotojai kartu susitinka miške tam, kad savo kraštą padarytų žalesnį. Utenos apskrityje, Vyžuonų girininkijoje, drauge su kolegomis iš „Visagino linijos“ pasodinome per 12 tūkst. pušaičių ir tikime, kad kiekvienais metais tiek SBA savanorių būrys, tiek ir atsodinti miškų plotai tik augs“, – sakė „Utenos trikotažo“ vadovė Nomeda Kaučikienė.

Tą pačią dieną į miškus išėjo ir medelių sodinti susitelkė ir kitos SBA grupės įmonės Kaune bei Šilutėje.

Atsodintas miškas suveši greičiau nei natūraliai ataugęs

Prie SBA miškasodžio Utenos, Kauno ir Šilutės apskrityje prisijungė per 275 darbuotojų iš įmonių visoje Lietuvoje. Pasak Mariaus Gruzdo, VMU Dubravos regioninio padalinio vyriausiojo miškininko, miškasodžiai svarbūs ne tik ekologijai ir tvarumui, jie naudingi ir patiems savanoriams.

„Siekiame, kad kuo daugiau gyventojų susipažintų ir suprastų, iš ko ir kaip tas mažas 1–2 metų medelis išauga į tvirtą ir didelį medį. Savanoriai taip pat atlieka didelį darbą padėdami miškininkams prižiūrėti šalies miškus. Nors, atrodytų, miškai gali ir natūraliai ataugti, realybė kiek kitokia, ypač, kai mišką užpuola kenkėjai ir medeliai išdžiūsta. Tuomet miškas tampa virtuolių plotu ir tokioje erdvėje suveši menkaverčių medžių rūšys, krūmai, žolinė augalija. Atsodintas ir prižiūrimas miškas greičiau atsikuria ir tampa tvariu jaunuolynu“, – teigė M. Gruzdas.

Pasak miškininko, pasodinus medžius, trejus metus jie intensyviai prižiūrimi: šalinami medelį galintys stelbti medžiai, krūmai, žolė. Sodinukais tenka rūpintis ir kiekvieną rudenį, kol jie pasiekia 1,5 metro aukštį. Tada jų viršūnės apsaugomos repelentais arba net avių vilna tam, kad elniniai žvėrys žiemą nepuotautų gardžiais jaunais medžiais. Paaugę medeliai reikalauja šiek tiek mažiau priežiūros – kas trejus metus arba net rečiau.

Ilgiausiai ir sunkiausiai augantys medžiai, pasak M. Gruzdo – girių karaliai ąžuolai, o greičiausiai auga baltalksniai ir drebulės.

SBA inf. ir nuotr.