Kas pelnė sėkmingiausio metų renovacijos projekto titulą?

0
258
kas-pelne-sekmingiausio-metu-renovacijos-projekto-titula?

APVA inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai balandžio 7–27 d. kvietė Lietuvos gyventojus susipažinti su per praėjusiais metais modernizuotais daugiabučiais ir vienam iš jų skirti savo simpatijas. Iš viso konkurse dalyvavo 11 projektų, o prizines vietas užėmė Pilies g. 3, Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40, Plungėje ir Taikos pr. 34, Klaipėdoje esantys daugiabučiai.

„Geriausių renovacijos projektų istorijos įkvepia ir parodo, kad susitelkę gyventojai gali pagerinti savo gerbūvį, bet taip pat pagerinti aplinką, prisidėti prie energijos išteklių sutaupymo. Gerieji pavyzdžiai rodo, kad viską įmanoma pasiekti bendru darbu. Todėl labai svarbu, kad rinkimuose dalyvavę gyventojai balsavo ir įvertino geriausias ir pasisekusias istorijas“, – teigia Pastatų energinio taupumo departamento Projektų įgyvendinimo ir priežiūros skyriaus vedėja Gintarė Burbienė.

Svarbu pastebėti, kad visi gyventojai, kurie jau renovavo savo daugiabučius ir gali mėgautis modernizacijos teikiamais privalumais ir pagerėjusia gyvenimo kokybe, yra laimėtojai.

Pokyčius įkvėpė tvarkomas Klaipėdos senamiestis

Daugiausiai balsų surinko ir nugalėtoju tapo Pilies g. 3 renovuotas daugiabutis Klaipėdoje. Apšiltinus fasadą, sutvarkius šildymo ir kitas sistemas, pasiekta B energinio efektyvumo klasė, energijos sutaupymas per metus siekia 74,71 proc. Gyventojus atsinaujinti paskatino ne tik didelių išlaidų reikalaujantys remontai, bet ir priešais daugiabutį tvarkoma Piliavietė.

Buvo atnaujintas ne tik daugiabutis – taip pat įrengti nauji lauko žibintai, sutvarkyta pravažiuojamoji kiemo dalis ir skvereliai, todėl Klaipėdos miesto turistams ar svečiams iš sutvarkytos Piliavietės atsiveria vaizdas į gražius renovuotus daugiabučius.

Plungėje sėkmingai tvarkosi visas kvartalas

Antrą vietą pelnė Dariaus ir Girėno g. 40, Plungėje esantis daugiabutis. Gyventojams didžiausia motyvacija imtis daugiabučio atnaujinimo buvo dideli šildymo kaštai ir nusidėvėjęs stogas. Po daugiabučio renovacijos pavyko pasiekti B energinio efektyvumo klasę nuo prieš tai buvusios F – šiluminės energijos sutaupymai dabar siekia 65,80 proc., o anglies dvideginio taršos išmetama beveik 3,5 karto mažiau.

Taip pat buvo sutvarkyti įėjimai į laiptines, gyventojai planuoja išplėsti automobilių aikštelę. Šiame kvartale Plungėje beveik visi daugiabučiai renovuoti arba ruošiamasi juos renovuoti. Atnaujinus šį daugiabutį, sujudo ir kitų daugiabučių gyventojai.

Tapo pavyzdžiu kitiems

Trečią vietą užėmė Klaipėdoje, Taikos pr. 34 daugiabutis. Po namo modernizacijos pastato energetinio naudingumo klasė iš E pakilo iki B. Įgyvendintos visos numatytos energijos efektyvumą didinančios priemonės. Gyventojai nusprendė sutvarkyti savo būstą kylant šildymo kainoms ir siekdami sutvarkyti blogėjančią pastato būklę. Šilumos suvartojimą pavyko sumažinti beveik per pusę. Šio daugiabučio modernizacija tapo pavyzdžiu ir įkvėpimu greta esančio daugiabučio gyventojams, kurie iki tol negalėjo priimti vieningo sprendimo.

Metų renovacijos projekto rinkimai

Šie daugiabučiai dalyvavo „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose, kuriuos inicijavo APVA. Graži daugiabučio išvaizda po atliktų darbų ir mažesnės šildymo sąskaitos gyventojams ypač svarbios, o ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo ir šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.

Nuo 2013 metų, kai į daugiabučių renovacijos procesus įsitraukė šalies savivaldybės, buvo atnaujinta beveik 3,5 tūkst. daugiabučių, per 1,4 tūkst. jų šiuo metu yra modernizacijos procese. Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: https://modernizuok.apva.lt/ arba telefonu 8 614 99699.

Straipsnio autorė: Kotryna Grušauskaitė

Konkurso organizatorių nuotr.