Šiemet laiku pajamas deklaravo 82 proc. Utenos apskrities gyventojų

0
173
siemet-laiku-pajamas-deklaravo-82-proc.-utenos-apskrities-gyventoju

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informavo, kad 82 procentai Utenos apskrities gyventojų, privalančių pateikti pajamų deklaracijas, pareigą atliko laiku. Bendrai iki termino pabaigos metines pajamų deklaracijas Utenos apskrityje pateikė 59,6 tūkst. gyventojų: 40,7 tūkst. gyventojų pateikė pajamų deklaracijas, kuriose deklaravo grąžintiną 12,4 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą, 13 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną 7,4 mln. eurų GPM sumą.

Šiemet VMI paskelbus kovo pradžioje apie į preliminarias deklaracijas sukeltus trečiųjų asmenų duomenis bei pasiruošimą pajamų deklaravimo startui, deklaracijas jau buvo pateikę 17 tūkst. apskrities gyventojų.

Panevėžio AVMI pažymėjo, kad dar yra nemažai savarankiškai dirbusių gyventojų, kurie nepateikė pajamų deklaracijų. Net jei pernai pajamų negavo, pareiga pateikti deklaracijas šiems gyventojams išlieka. Pernai Utenos apskrityje individualią veiklą vykdė beveik 6 tūkst. gyventojų.

Gyventojo (šeimos) turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (valstybės politikai ir jų šeimos nariai, valstybės tarnautojai ir jų šeimos nariai, prokurorai ir jų šeimos nariai, antstoliai ir notarai bei jų šeimos nariai ir kt.) pateikė 88 proc. tai padaryti turėjusių asmenų iš Utenos apskrities. Šiuos duomenis Mokesčių inspekcijai pateikti turėtų dar apie 600 apskrities gyventojų.

Savarankiškai e. vedliu prašymus dalį sumokėto GPM skirti paramai pateikė 18,8 tūkst. Utenos apskrities gyventojų. Nuo praėjusių metų, VMI inicijavus pokyčius, gyventojų skirta parama dalį gavėjų pasieks anksčiau – jau nuo liepos mėnesio, o visus paramos gavėjus gyventojų skirtos sumos pasieks iki šių metų lapkričio 15 d.

Ką turi žinoti deklaracijas pateikti ir GPM sumokėti pavėlavę gyventojai?

Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to nepadaro laiku, VMI visada pirmiausia siunčia priminimus. Gyventojas, susidūręs su finansiniais sunkumais ir neturintis galimybės sumokėti visą  nepriemokos sumą, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) sudarymo, išdėstant mokėtiną sumą dalimis. Nesudarius MPS ir toliau nedeklaravus pajamų bei nesumokėjus GPM, teisės aktų nustatyta tvarka mokėtina suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos.

Už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e. būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugos – telefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose –  tik su išankstine rezervacija.

Panevėžio AVMI inf.