Zarasiškis nuteistas dėl turto prievartavimo, plėšimo ir disponavimo psichotropinėmis medžiagomis

0
180
zarasiskis-nuteistas-del-turto-prievartavimo,-plesimo-ir-disponavimo-psichotropinemis-medziagomis

Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo 41 metų Zarasų gyventojas A. V. Vyras pripažintas kaltu dėl to, kad iš pažįstamo zarasiškio kelis mėnesius reikalavo pinigų, o jų negavęs – smurtaudamas atėmė automobilį.

Praėjusių metų kovo mėnesį į policiją pagalbos kreipėsi zarasiškė. Moters teigimu, buvo pagrobtas jai priklausantis automobilis BMW, kuriuo naudojosi jos sūnus. Pastarasis pareigūnams papasakojo, kad tą pačią dieną miškelyje netoli namų jį užsipuolė iš matymo pažįstamas A. V. Reikalaudamas pinigų, vyras jį sumušė ir grasino susidoroti, o užpultajam pabėgus – nuvažiavo jo motinos automobiliu. Netrukus įtariamasis buvo policijos pareigūnų sulaikytas, o pagrobtas BMW surastas paliktas prie garažų masyvo.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, A. V. buvo pareikšti kaltinimai ne tik dėl plėšimo, bet ir turto prievartavimo bei neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Paaiškėjo, kad prieš pagrobdamas BMW, A. V. jau keletą mėnesių, naudodamas psichologinį smurtą, iš nukentėjusiojo reikalavo pinigų. O psichotropinių tablečių pareigūnai surado, kai įtariamasis buvo sulaikytas ir atsidūrė policijos komisariate.

„Brutaliai smurtaujant padarytos nusikalstamos veikos buvo ištirtos per trumpą laikotarpį, sėkmingai bendradarbiaujant Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir Panevėžio apygardos prokuratūros pareigūnams“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras M. Jurkėnas.

Prokuroro argumentai bei tyrimo metu surinkti duomenys įtikino ir teismą. Panevėžio apygardos teismas gegužės 5 dieną A. V. pripažino kaltu dėl visų trijų nusikalstamų veikų ir skyrė jam subendrintą 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Iš jo taip pat priteista atlyginti nukentėjusiajam 1 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

LR Prokuratūros inf.