Alaušo ežere žvejys naudojo draudžiamus žvejybos įrankius

0
255
alauso-ezere-zvejys-naudojo-draudziamus-zvejybos-irankius

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai Alytaus, Kauno, Utenos ir Panevėžio regionuose praėjusią savaitę nustatė šiurkščių žvejybos pažeidimų naudojant neleistinus žvejybos įrankius: žeberklą, statomuosius tinklus ir kitus tinklinius įrankius. Bendra žuvų ištekliams padaryta žala – daugiau nei 1 600 eurų, paimtos keturios valtys.

„Mūsų pareigūnai reidus įvairiose žvejybos vietose atlieka nuolat, kad būtų laikomasi mėgėjų žvejybos taisyklių. Siekiame išaiškinti šiurkščius ir sistemingus pažeidimus bei griežtinti sankcijas nuolat pažeidimus darantiems asmenims“, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos departamento vedėja Mantė Ramanauskienė.

Aplinkosaugininkė taip pat atkreipė dėmesį, kad, nustačius žvejybos pažeidimą, asmenys gali netekti ne tik žvejybos įrankių, bet ir plaukiojimo priemonės.

Gegužės 1 dieną Utenos aplinkosaugininkai Alaušo ežere ties Bikuškio kaimu asmuo žvejojo iš plastikinės valties naudodamas ne tik keturis skritulius, kurie šiuo metu yra draudžiami, bet ir vieną tinklinį įrankį. Tokiu būdu jis neteisėtai sugavo 2,1 kg kuojų. Žala žuvų ištekliams siekia 31,50 euro.

Ankstų gegužės 2-os rytą Kauno pareigūnai Kauno mariose Kaišiadorių rajone nustatė asmenį, ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais, sugavusį lyną, lydeką, du karšius ir 10 kg kuojų, plakių, karosų. Suskaičiuota žala žuvų ištekliams – 690 eurų.

Tos pačios dienos vidurnaktį Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnė kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Biržų Širvėnos ežere nustatė asmenį, neteisėtai gaudžiusį žuvis keturiais statomaisiais tinklais. Asmuo aplinkosaugininkams yra žinomas, ne kartą baustas už žvejybą tinklais ar jų laikymą. Nustatyta, kad jis pagavo 21 ešerį, tris karšius ir vieną karosą. Padaryta 423 eurų žala žuvų ištekliams.

Alytaus pareigūnai gegužės 4-os naktį Daugų ežere Alytaus rajone žeberklininkus, nudūrusius keturis karšius ir lyną. Jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 500 eurų.

Taip pat visiems pažeidėjams gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų ir teks atsisveikinti su žvejyboje naudotomis valtimis bei įrankiais.

Aplinkos apsaugos departamento inf.