Uždegimo ritė yra ypatingai svarbi automobilio variklio dalis. Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite daugiau apie tai, kaip ji veikia!

0
257
uzdegimo-rite-yra-ypatingai-svarbi-automobilio-variklio-dalis.-perziurekite-si-gida-ir-suzinokite-daugiau-apie-tai,-kaip-ji-veikia!

Kas yra automobilio uždegimo ritė?

Jeigu norite tinkamai pasirūpinti savo automobiliu, nepamirškite, kad kiekvienam vairuotojui ir vairuotojai reikia žinoti ir tai, kaip veikia svarbiausios šios transporto priemonės dalys. Tarp jų – uždegimo ritė. Taigi, kas tai per dalis ir kodėl ji yra automobilyje? Peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite daugiau apie tai, kas padeda jums sėkmingai važiuoti!

Visų pirma, automobilio uždegimo ritė yra svarbi variklio dalis, kuri padeda šią transporto priemonę užvesti be jokių trikdžių. Ši uždegimo ritė (dar kartais žinoma kaip babina) paverčia žemą įtampą aukšta. Būtent tai sukelia kibirkštį, kurios reikia važiavimui.

Kas sudaro automobilio uždegimo ritę?

Automobilio uždegimo ritę sudaro trys pagrindinės dalys – pirminė ir antrinė grandinė bei metalinė ritės šerdis. Per šią grandinę eina magnetinis laukas, kuris padeda įkrauti ritę.

Kaip veikia automobilio uždegimo ritė?

Ar norite aiškiai suprasti, kas vyksta tiek kelyje, tiek automobilių servise? Tada nepamirškite, kad tinkamas uždegimo ritės darbo suvokimas pravers visiems vairuotojams. Taigi, kaip veikia ši automobilio variklio dalis?

Visų pirma, reikia prisiminti ritės dalis. Srovė teka per pirminę grandinę ir dėl to ten kaupiasi magnetinis laukas. Kai srovė sustoja ir šis magnetinis laukas dingsta, visa energija turi surasti sau vietą. Taip srovė atsiranda prie antrinės ritės apvijos, o įtampa toliau didėja. Reikalingas įtampos dydis gali priklausyti nuo daugybės įvairių veiksnių, tačiau dažniausiai tai yra kažkur tarp 5000 ir 25000 voltų. To užtenka, kad užsidegtų žvakė.

Automobilio uždegimo ritės tipai

Automobiliai gali turėti įvairių tipų uždegimo rites (priklausomai nuo automobilio metų arba modelio). Dažnai pastebimi variantai yra:

• skirstymo ritės;

• pieštuko tipo ritės (dar žinoma kaip įsukama ritė);

• dvigubos kibirkšties ritės;

• ir kt.

Ar neseniai įsigijote naują automobilį ir dar nežinote, kokio tipo uždegimo ritę jis turi? Tada tikrai verta perskaityti savo automobilio vadovą, kur dažnai tai yra paminėta. Taip pat automobilio uždegimo ritės tipą kartais galima nustatyti ir paprastos variklio apžiūros metu (pvz., ritės gali turėti tam skirtas etiketes, kurios suteiks daugiau informacijos). Skirkite tam minutę ir patikrinkite, kokia ritė yra jūsų automobilyje!

Kaip patikrinti automobilio uždegimo ritę?

Jeigu manote, kad jūsų automobilio uždegimo ritė yra sugedusi arba po truputį pradeda rodyti gedimo ženklus, keli būdai padės greičiau sužinoti tikrąją situaciją. Taigi, kas variklyje parodo tokį automobilio gedimą?

Visų pirma, pradinę uždegimo ritės apžiūrą galite atlikti ypač lengvai net ir be papildomos profesionalų pagalbos – pažiūrėkite, ar ant uždegimo ritės nėra naujų įtrūkimų, lydymosi, nutekėjimo ar kitų panašių ženklų, nes tai dažnai parodo šios dalies gedimus.

Vairuotojams taip pat verta žinoti ir apie labiau techninius tyrimus. Pavyzdžiui, tam galite naudoti multimetrą, kuris padeda patikrinti uždegimo ritės apvijas. Jei multimetras nerodo normalių skaičių, tai dažnai reiškia gedimą ir uždegimo ritę tiesiog reikia pakeisti. Žinoma, tokie tyrimai kartais gali būti ir ne itin aiškūs arba juos galima atlikti neteisingai, todėl šios srities specialistai dažnai gali viską patikslinti šiek tiek lengviau ir greičiau.

Kaip žinoti, kad automobilio uždegimo ritė yra sugedusi?

Automobilio uždegimo ritės gedimai yra dažnai pamatomi per vėlai, todėl visiems vairuotojams reikėtų žinoti pagrindinius šios problemos ženklus:

  • keisti variklio garsai;
  • sunkus automobilio užkūrimas;
  • šviečianti variklio patikrinimo lempa;
  • pasikeitęs variklio darbas;
  • automobilio strigimas.

Tokie automobilio „elgesio“ pasikeitimai gali šiek tiek gąsdinti naujus vairuotojus, tačiau reikia suprasti, kad tai yra ganėtinai lengvai sutvarkoma. Tiesiog rekomenduojama į tai reaguoti pakankamai greitai.

Žinoma, svarbu taip pat nepamiršti, kad net ir gerai prižiūrėtų automobilių uždegimo ritės gali sugesti! Tai yra normalus ir gana dažnas gedimas, kuris nutinka dėl susidėvėjimo. Būtent dėl to verta šią variklio dalį patikrinti ir įsitikinti, kad važiavimas su jūsų automobiliu yra saugus.

Ar dar galiu važiuoti, jeigu automobilio uždegimo ritė yra sugedusi?

Ar dar galiu važiuoti, jeigu automobilio uždegimo ritė neveikia – šis klausimas yra tikrai gana dažnas, nes nei vienam vairuotojui nepatinka tokie gedimai. Jeigu uždegimo ritė visai neveikia, toks automobilis jau nėra tinkamas ar saugus, todėl nerekomenduojama su juo važiuoti. Ar jūsų uždegimo ritės gedimai prasidėjo dar ganėtinai neseniai? Tada su tokiu automobiliu kartais galėsite važiuoti dar kelias dienas ar net savaites. Žinoma, visada siūloma tokias problemas sutvarkyti kuo greičiau!

Skirkite tam laiko ir patikrinkite savo automobilio variklį bei uždegimo ritę! Šios patikros padeda vairuotojams mėgautis saugaus vairavimo malonumais ir išvengti įvairių tolimesnių gedimų.

Informacijos šaltiniai:

https://www.autodoc.lt/autodalys/uzdegimo_rite-10250

https://www.mokslobaze.lt/uzdegimo-rite.html