Vandens tyrimas. Kodėl jis darosi vis populiaresnis?

0
483

Pastaruosius dvejus metus, kuomet Lietuvoje ir visame pasaulyje atsirado naujas virusas, tapome namų įkaitais, nes nenorėjome susirgti nežinoma liga, o tuo labiau ir mirti, ėmėme rūpintis labiau ir savo sveikata, imunine sistema: daugiau laiko leidžiame gamtoje, atkreipiame dėmesį savo savo ir savo šeimos narių mitybą. Nors ir rūpintis savimi turėtų būti elementarus ir savaime suprantamas dalykas, tačiau vandens kokybės svarba ne visada buvo prioritetas, nes tarsi buvo nuo senovės manoma, kad Lietuvoje vanduo yra kokybiškas, nes jis yra požeminis vanduo (jis toks ir yra ir galime tuo didžiuotis), tačiau pastebima, kad jo kokybė irgi nėra stabili. Vis daugiau vartotojų tą supranta ir siekdami likti sveiki ir jaustis gerai, kreipiasi į vandentvarkos specialistus, įmones ar organizacijas, kurios specializuojasi problemų su vandens kokybe sprendimuose. 

Rekomenduojame: geriamojo miesto, šulinimo ir gręžinio, namo pridavimo vandens tyrimai – Aquafilter.lt

Kas slypi mūsų vandenyje? 

Vanduo visame pasaulyje skiriasi, nes skiriasi ir žemės sluoksniai, ir oro temperatūra, bendras užterštumas arba kaip tik švari ir saugoma gamta. Beje, ūkinė veikla, kuri labiausiai teršia aplinką ir vandenį – tai žemės ūkio veikla ir gyvulininkystė, toliau – gamyklos, statybos. Tiesa, didžioji dalis pasaulio šalių turi griežtus įstatymus pramonei, kurios veikla gali sutrikdyti natūralius gamtos procesus, tačiau ne visai seniai net ir Lietuvoje buvo kilęs didelis, kone katastrofiškas įvykis, kai į kuršių marias buvo leidžiamos nuotekos.  

Žinant tai, kad negalime visu šimtu procentų pasitikėti mūsų geriamojo vandens kokybe, vandens tyrimo poreikis išaugo, o tai signalizuoja ir labiau besidominčia visuomene, jai svarbu vartoti saugų ir tyrą vandenį. 

Vandenyje dažniausiai aptinkamos įvairios nuosėdos, mikroplastikas, didelis geležies kiekis, dėl ko vanduo tampa kietas, įgauna nemalonius kiaušinio ar sieros kvapus, rusvą atspalvį, o rusva spalva nusėda visur, net išskalbti drabužiai tampa nepataisomai sugadinti. Taip vyksta, nes geležis netirpsta vandenyje, kaip pvz magnis ir kalcis (nuo jų pertekliaus vanduo tampa kietas).  

Vandens tyrimo svarba 

Geriamojo vandens tyrimas – tai atsakymas į visas jūsų vandens kokybės problemas. Sertifikuotos laboratorijos, pagal poreikį (nes vandens tyrimai gali būti skirtingi pagal problematiką ar jūsų asmeninį poreikį) ištiria elementus, esančius vandenyje ir pateikia išvadas, kuriomis vadovaujantis toliau galite priimti sprendimą, kokios įrangos jums reikia, kad problema būtų pašalinta. 

Nerekomenduojama pirmiausia pirkti įrangą ir patiems taip išbandyti, ar pasisekė pagerinti vandens kokybę, ar ne. Toks bandymas gali būti labai brangus, nes jei įranga bus netinkamai parinkta, ji ims gesti ir gali dar labiau pabloginti padėtį – ne tik nepagerins vandens, bet jį dar ir pablogins, o įranga tiesiog taps nebereikalinga, o tuomet viską reikės pradėti nuo pradžių. 

Kreipkitės į patikimus, ilgamečius vandentvarkos specialistus ir pamirškite visas su vandens kokybe susijusias problemas.

Rekomenduojame: geriamojo miesto, šulinimo ir gręžinio, namo pridavimo vandens tyrimai – Aquafilter.lt