Malta, sala, kuri yra įsikūrusi pačioje Viduržemio jūros regiono širdyje, pasižyminti ne tik stipria ekonomika, bet ir turtinga kultūra. Stipriai išvysti finansai, gamyba bei turimas suteikia daugybę darbo galimybių ne tik vietiniams gyventojams, bet ir tiems, kurie atvyko iš kitų pasaulio šalių. Atrodytų, kad viskas kaip ir paprasta, naujos karjeros galimybės tiesiog „mėtosi ant kiekvieno kampo“, tačiau vietinės įdarbinimo agentūros įkūrėjas Mantvydas Matthew Naruševičius nedrįsta taip drąsiai teigti.
Pasak jo, dar prieš pradedant rimtesnes darbo paieškas Maltoje, reikia susipažindinti su vietine rinka. Tai reiškia, jog yra svarbu pasidomėti pagrindinėmis šios salos industrijomis, kokių darbuotojų jos ieško ir kokių įgūdžių joms reikia. Pramonės ar finansų sektoriai neretai reikalauja specifinių žinių, o tuo tarpu turizmo sektorius reikalauja žmogiškųjų gebėjimų ar gerų kalbos žinių. Viskas priklauso nuo to, į kokią sfera bandote taikytis, tačiau vis tiek yra verta viskuo pasidomėti, o tik tada pradėti veikti.
Pirmiausia, atvykusiems ne iš Europos Sąjungos ar Europos Ekonominės bendrijos šalių, reikia susitvarkyti vizos klausimus bei gauti atitinkamus leidimus norint dirbti Maltoje. Teisinių šalies ypatybių išmanymas yra tik pirmasis žingsnis tam, kad būtų tinkamai įsitraukta į vietinę darbo rinką. Kitas svarbus aspektas yra kalbos išmanymas. Nors ir beveik visoje šalyje yra kalbama anglų kalba, tačiau reikia suprasti, jog vietinės kalbos, t. y. maltiečių išmanymas ar bent jau bendras supratimas gali labai pagelbėti. Pastaroji labai reikalinga, jeigu planuojate darbintis tose srityse, kuriose reikia bendrauti su klientais, ypač su vietiniais. Galbūt net verta pamąstyti apie šios kalbos kursus.
Mantvydas Matthew Naruševičius pataria, kad ieškant darbo visada galima naudotis tradicinėmis įdarbinimo platformomis, tokiomis kaip LinkedIn ar vietinėmis JobsinMalta.com ir Keepmeposted. Žinoma, kad gyvenimo aprašyme reikia paryškinti savo turimus įgūdžius bei žinias, kurios būtų labiausiai susijusios su Jūsų pageidaujama pozicija. Taip pat galima atlikti akivaizdžius sprendimus, socialinių tinklų pagalba bendrauti su industrijos specialistais, lankytis jų organizuojamuose renginiuose ir t.t.. Visi suprantame, kad pažintys čia gali padėti labai daug. Visada galima bandyti bendrauti su vietinėmis įdarbinimo agentūromis, kaip pavyzdžiui mūsų WFDM Ltd. Tokių įmonių turimos žinios bei vietinės rinkos išmanymas gali ženkliai paspartinti visą paieškos procesą.
Toliau seka elementarūs patarimai, kuriuos galima taikyti, praktiškai, bet kuriuo atveju. Kiekvieną kartą kuriant gyvenimo aprašymą bei rašant motyvacinį laišką, viską reikia individualizuoti. Geriausiai tai daryti atsižvelgiant į būsimą darbovietę: pabrėžti atitinkamus įgūdžius bei patirtį. Trumpas elektroninis laiškas, kuriame išreiškiamas susidomėjimas, arba paprasčiausias telefono skambutis parodo jūsų atsidavimą ir entuziazmą šiai pozicijai.
Žinoma, kad reikia nepamiršti šiais laikais jau šiek tiek „atgyvenusių“ tradicinės žiniasklaidos priemonių. Pavyzdžiui, Times of Malta ar Malta Independent neretai dalinasi ir darbo skelbimais. Aišku, kad jeigu šiuo metu esate šioje saloje, tai nepamaišytų aplankyti Malta Careers Expo parodą, kurioje galima atrasti potencialių darbdavių arba pastariesiems susirasti naujų darbuotojų. Na ir negavus trokštamo darbo, visada galima bandyti laimę toje įmonėje, tiesiog kitoje pozicijoje, dirbti nepilnu etatu ar net atlikinėti praktiką. Kaip teigia Mantvydas Matthew Naruševičius tokie spendimai gali atverti naujas duris rinkoje.
Pabaigai, atrasti norint atrasti darbą Maltoje reikia nebijoti žiūrėti įvairiapusiškai, naudoti kelis metodus, ieškoti pažinčių. Perpratus rinką yra lengviau pasirinkti patogiausią sprendimą bei priimti geriausią sprendimą. Daugiau apie darbo paieškas sužinoti galite čia:https://timesofmalta.com/articles/view/providing-stateoftheart-workforce-solutions-a2.1067475