FAKTAI, KURIUOS TURĖTUMĖTE ŽINOTI APIE TRĄŠAS

0
333

Žiemai įpusėjus, vis dažniau susimąstome apie greitai ateisiantį pavasarį, kuris džiugins mus atgyjančios gamtos spalvomis, sugrįžtančių paukščių giesmėmis, ir kuris „išvarys“ mus į sodus ir daržus pradėti dar vieno daržininkystės bei sodininkystės sezono. Kalbant apie daržovių bei gėlių auginimą, trąšų klausimas visada yra aktualus. Šiandien trumpai prisiminsime faktus, kuriuos rinkamasis trąšas turėtų žinoti kiekvienas augalų augintojas.

Trąšų įvairovė yra didelė

Šiuo metu rinkoje esančių trąšų asortimentas tikrai yra didžiulis, bet ir augalų, kurių priežiūrai jos yra skirtos, rūšių bei tipų taip pat nesuskaičiuojama galybė: vejos trąšos, spygliuočiams skirtos trąšos, trąšos nuo samanų ir piktžolių, trąšos kambariniams augalams, trąšos žydintiems augalams, trąšos vaismedžiams, daržovėms, įvairiems šiltnaminiams augalams, trąšos rūgščias terpes mėgstantiems augalams ir t. t.

Trąšos yra skirstomos į skirtingas rūšis

Jeigu reikėtų suskaičiuot visas trąšų rūšis, ar galėtumėte lengvai tai padaryti? Vieni, greičiausiai, atsakėte taip, o kiti tyliai sau prisipažįstate, kad žinote tik vieną trąšų rūšį, t. y., universalias trąšas. Ši trąšų rūšis nėra „kaprizinga“. Jomis galima tręšti įvairius augalus, įskaitant žydinčias gėles bei daržoves.

Itin draugiškos aplinkai yra organinės kilmės trąšos, t. y., kompostas, mėšlas ir pan. Šių trąšų sudėtyje gausu augalams svarbių ir būtinų medžiagų, užtikrinančių jų augimą, žydėjimą bei gausų derėjimą.

Mineralinės trąšos, lyginant su organinėmis, veikia greičiau. Šios rūšies trąšas augalai pasisavina tikrai greitai, todėl ir jų poveikis juntamas greičiau. Pažymėtina, kad praktiškai visos mineralinės trąšos labai dažnai yra skirtos konkrečioms augalų rūšims, todėl nepamirškite į tai atkreipti savo dėmesio, renkantis mineralines trąšas.

Kompleksinės trąšos savo sudėtyje turi ne vieną augalus „maitinančią“ medžiagą. Šios trąšos efektyviai „maitina“ tiek vasarinius javus, tiek pievų ir ganyklų žolę, tiek lauko bei šiltnamių ir kitus augalus. Įdomus faktas yra tas, kad šių trąšų vartojimas pagerina daržovių skonio bei maistines savybes.

Trąšos yra skirstomos ir pagal tręšimo laikotarpį

Augalų nėra galima tręšti ištisus metus. Jų tręšimui iš esmės yra skirtas laikotarpis nuo pavasario pradžios iki rudens vidurio, t. y., laikotarpio, kai ima kristi medžių lapai. Pagal laikotarpį, kuriuo metu trąšos gali būti naudojamos, jos yra skirstomos į trąšas pavasario, vasaros arba rudens tręšimui. Pažymėtina, kad galite rasti ir trąšų, kurios bus skirtos pavasario-vasaros arba vasaros-rudens tręšimui.

Trąšos būna įvairių formų bei pavidalų

Populiariausios trąšos yra granulių ir skysčių pavidalu, tačiau paplitusios ir kitokios jų formos. Skystos trąšos yra parduodamos įvairių dydžių (nuo 1 l iki 20 l ir daugiau) talpose, o granuliuotos įvairiomis pakuotėmis, kurių svoris prasideda nuo 20 g. ir „auga“ iki 7,5 kg ir daugiau.

Kur galima įsigyti kokybiškų trąšų?

Kokybiškų trąšų galima įsigyti tiek fizinėse parduotuvėse, tiek patogiai apsiperkant iš namų internetinėse parduotuvėse. Ypač didelį kokybiškų trąšų, tinkančių įvairiems augalams „pamaitinti“, asortimentą rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/trasos-augalu-prieziurai. Pažymėtina, kad internetinėje parduotuvėje įsigytos trąšos Jūsų nurodytu adresu greitai bus pristatomos iki pat namų durų.