Kam reikalinga motininė kompiuterio plokštė?

0
704

https://pixabay.com/photos/computer-processor-hardware-5261333/

Kompiuteris yra neatsiejamas šiuolaikinio gyvenimo įrenginys, be kurio daugelis negalėtų įsivaizduoti savo kasdienybės. Dažnas žmogus vienaip ar kitaip naudojasi kompiuteriu savo kasdienybėje, vieniems tai darbo įrankis, be kurio jie negalėtų tinkamai atlikti savo darbo, kitiems žaidimų, pramogų ir gero laiko praleidimo būdas. Vieni pasirenka elegantiškai atrodantį nešiojamą kompiuterį, kiti įsigyja galingą stacionarų kompiuterį, sudėtingesniems procesams atlikti ar žaisti aukštos grafikos žaidimams, tačiau tiek vieni, tiek kiti yra sudaryti iš gausybės komponentų, o vieną iš svarbiausių – pagrindinė plokštė, kuri vaidina lemiamą vaidmenį kompiuterio veikime. 

Kas yra motininė plokštė?

Motininė plokštė – pagrindinis kompiuterio komponentas, prie kurios yra prijungiami visi kiti svarbūs ir sklandų veikimą užtikrinantys komponentai, tokie kaip kietieji diskai, atmintis (RAM), procesorius (GPU), grafikos, garso, tinklo plokštės. Kitaip tariant, ši plokštė suteikia ryšį ir padeda šiems komponentams tarpusavyje tinkamai “komunikuoti” užtikrinant sklandų visų šių komponentų veikimą. 

Kaip pasirinkti pagrindinę plokštę?

Renkantis šią detalę labai svarbu tai padaryti tinkamai, o kad tai padaryti, svarbu žinoti, kokias užduotis norėsite su šiuo kompiuteriu atlikti. Jeigu kompiuteris reikalingas kasdieniam darbui ar naršymui internete, tuomet labai svarbi yra sparta. Jeigu kompiuteryje norite naudotis sudėtingomis grafinėmis programomis, ar žaisti žaidimus, tuomet reikėtų pasirinkti pagrindinę plokštę su daugiau vietos skirtos operatyviosios atminties lizdams. 

Procesorius

Dažniausiai pirmasis sprendimas, kurį reikia priimti įsigyjant motininę plokštę, kokį procesorių norite naudoti kaip savo kompiuterio smegenis, o tai reiškia, kad įprastai turėtumėte pasirinkti iš dviejų gamintojų „Intel“ ir „AMD“. Abu gamintojai nuolat atnaujina savo produktus, tačiau šiai dienai galima daryti išvadą, kad Intel vis dar pasižymi didesniu našumu, tačiau kainos atžvilgiu yra brangesni. Prieš įsigyjant svarbu įsivertinti poreikį, nes ir paprastesnis bei tuo pačiu pigesnis variantas gali pilnai pateisinti jūsų lūkesčius. 

Forma ir dydis

Motininės plokštės būna skirtingų dydžių bei formų: ATX, Micro-ATX ir Mini-ITX. Nepaisant dydžio skirtumų, visos motininės plokštės atlieka tas pačias pagrindines funkcijas, vienos skirtos mažesniems kompiuteriams su mažiau lizdų, kitos didesniems, viskas priklauso nuo to, kokį kompiuterį norite turėti. 

Operatyvioji atminti (RAM)

Atitinkamai nuo to, kokią motininę plokštę pasirinksite, priklausys ir operatyviosios atminties kiekis, kurį galėsite turėti. Įprastai saugi rekomendacija daugumai vartotojų yra 8 ar 16 GB, ir bent 4 lizdai padidinti atminčiai, tiek pilnai užtenka kasdieniam kompiuterio naudojimui. Verta paminėti, kad operatyviosios atminties tipas turi būti suderintas su motinine plokšte, o jeigu naudosite ne vieną RAM plokštę, jos privalo būti to paties tipo. 

Pagrindinės motininės plokštės jungtys, kurias reikia žinoti

Norint maksimaliai išnaudoti savo kompiuterio galimybes ir tam, kad kompiuteris patenkintų visus jūsų poreikius, prieš įsigyjant pagrindinę plokštę apsvarstykite kokios jungtys bus reikalingos. Pagrindinės jungtis galima paminėti kaip šias: DVI, DisplayPort, HDMI, SATA, D-Sub, PCI Express 1X, 4X, 16X ir kt.

Taigi, apibendrintai galima teigti, kad motininė kompiuterio plokštė yra vienas svarbiausių kompiuterio komponentų, kuris sujungia kitus komponentus sėkmingam kompiuterio veikimui. Jeigu pagrindinė, viską jungianti plokštė sugenda, kiti komponentai tarpusavyje nebegali tinkamai funkcionuoti. Jeigu taip nutiko, šį remontą galite patikėti laptopfix specialistams https://laptopfix.lt/kompiuterio-motinines-plokstes-remontas/, kurie pasirūpins jūsų kompiuteriu ir padės išspręsti iškilusias problemas.