Kokios medžiagos baldai yra patvariausi?

0
251

Baldų apmušalams naudojamas audinys yra vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant baldą. Užtikrindami, kad sofos ar kėdės audinys tarnaus daugelį metų, sutaupysite laiko ir pinigų. Nors apmušalų audinį galima pakeisti ir pervilkti, išsirinkti patvarų audinį yra puiki investicija. Naudodami trinčiai atsparesnį, audinį būsite tikri, kad jūsų baldai tarnaus ilgus metus. Yra daugybė apmušalų audinių, iš kurių galima rinktis. Šis sąrašas padės jums pasirinkti patvariausias medžiagas minkštiems baldams.

Medvilnė

Medvilnė yra puikus pasirinkimas baldų apmušalams. Ji gali atlaikyti nusidėvėjimą, plyšimą ir išblukimą. Sunkesnis medvilnės pynimas, paprastai būna patvaresnis. Jei norite geresnės kokybės, rinkitės gryną medvilnę.

Oda

Nors oda gali būti brangi, ji suteikia sofoms glotnią ir stilingą dangą. Baldinė oda yra labai patvarus audinys, ypač jei tinkamai prižiūrima. Laikui bėgant šis audinys tampa minkštesnis, be to, oda atspari vandeniui ir ją lengva prižiūrėti. Ji yra brangi, tačiau atrodo gražiai ir stilingai, jai neturi įtakos UV spinduliai, yra patvari ir ilgaamžė. Siekiant pagerinti odos savybes, ji apdorojama specialiomis medžiagomis, dėl kurių tampa atsparesnė mechaniniams pažeidimams, drėgmei ir purvui.

Mikropluoštas

Be odos, mikropluoštas taip pat yra vienas iš patvariausių audinių apmušalams. Mikropluoštas – tai sintetinis audinys, sukurtas specialiai intensyviam naudojimui. Šis audinys nepraleidžia vandens, o tai reiškia, kad jis neleidžia skysčiams prasiskverbti. Dėl tankiai suaustų pluoštų augintiniams sunku subraižyti jo paviršių.

Klasikiniai kriterijai, pagal kuriuos paprastai vertinami baldų audiniai, yra atsparumas spalvoms, pralaidumas orui, atsparumas gniuždymui.

  • Spalvų patvarumas – tai audinio gebėjimas išlaikyti ryškią spalvą net veikiant šviesai, vandeniui ar trinčiai. Renkantis apmušalų spalvą patartina nepamiršti, kad tamsesnės spalvos išblunka lengviau ir pastebimiau nei šviesesnės, ypač jei sofa nuolat veikiama ultravioletinių spindulių. Audiniai iš įprasto pluošto ir audiniai be rašto yra atspariausi spalvoms.
  • Oro pralaidumas – tai audinio gebėjimas praleisti orą. Tai svarbi savybė siekiant išlaikyti užpildo savybes ir audinio formą.
  • Gniuždomumas – tai medžiagos savybė suspaudus formuoti raukšles. Glamžymasis priklauso nuo audinį sudarančių pluoštų rūšies, jų audimo būdo ir kitų veiksnių.