Kokiomis savybėmis turi pasižymėti motociklo padangos?

0
193

Šiuo metu motociklų padangų rinka yra tokia turtinga, kad rinktis tikrai turime iš ko. Atskiri modeliai skiriasi konstrukcija, gumos mišiniu, profiliu ar protektoriaus raštu. Visi šie elementai sudaro padangų paskirtį, atitinkančią specifinius tiek motociklų, tiek jų naudotojų poreikius. Iš čia atsiranda įvairių tipų motociklų padangos.

Ar žinojote, kad gera padanga yra nauja? Tikriausiai žinote, kokios svarbios yra padangos, tiesa? Taip pat turėtumėte žinoti, kad jos tiesiogiai įtakoja motociklo stabilumui, sukibimui su žeme ir netgi degalų sąnaudoms.

Tinkamų padangų charakteristikos yra gerai žinomos plačiajai visuomenei, tačiau mes apžvelgsime informaciją, kurią žino ne kiekvienas motociklininkas. O gal žinote ir net nesuvokėte aktualumo.

Štai keli dalykai, kuriuos kiekvienas motociklininkas turėtų žinoti apie motociklų padangas.

  • Abi padangos turi būti to pačio modelio

Kai jums reikia pakeisti vieną iš motociklo padangų, būkite atsargūs. Visada pirmenybę teikite naujoms dalims. Be to, idealiu atveju abi padangos turi būti to pačio modelio. Kita svarbi detalė – laikytis gamintojo specifikacijų dėl padangų matmenų. Jei abejojate, kokios padangos geriausiai tinka jūsų motociklui, pasitarkite su ekspertu.

  • Gera padanga yra nauja

Padanga turi gimimo ir galiojimo datą. Padangos amžius dažniausiai nurodomas ant jos šono. Yra keturi skaičiai, pirmieji du nurodo pagaminimo savaitę, o paskutiniai du – metus. Padanga gali pasenti, nes tiesiog buvo pagaminta senai. Senesnės padangos tampa trapesnės, su amžiumi kenčia konstrukcija, o gumos mišinys gali išdžiūti, todėl gali atsirasti deformacijų ir pablogėti idealios savybės, pavyzdžiui, sukibimas.

  • Padangos gali deformuotis dėl ilgo stovėjimo

Padangos buvo pagamintos riedėti. Motociklą per ilgai palikus stovėti, padangos gali deformuotis. Taip atsitinka dėl nuolatinio spaudimo tik mažame plote. Kitas veiksnys, galintis sugadinti padangas, yra sąlytis su medžiagomis, kurios atakuoja gumos mišinį, pavyzdžiui, benzinu ir abrazyvinėmis valymo priemonėmis. Padangoms plauti nenaudokite nieko, išskyrus muilą ir vandenį.

Neįtikėtinai greiti lenktynininkai, didžiuliai čioperiai, dinamiški kroso motociklai ar jau klasika jų savininkams suteikia neįtikėtiną vairavimo džiaugsmą. Tačiau kiekviena iš šių transporto priemonių turi šiek tiek skirtingas charakteristikas, kurios kažkaip paveiks mūsų vairavimo stilių. Nepaisant to, reikia atsiminti, kad saugumas visada turėtų vaidinti pagrindinį vaidmenį – o padangos šiuo klausimu yra labai svarbios. Dėl šios priežasties verta skirti laiko naujo komplekto išrinkimui, o eksploatacijos laikotarpiu reguliariai tikrinti jo būklę ir pasirūpinti tinkamu slėgiu. Motociklo padangas galite išsirinkti internetu, didelį asortimentą rasite: heradas.lt.