Kas kiek laiko rekomenduojama keisti automobilio valytuvus?

0
234

Vairuotojai retai susimąsto, kad tokia smulkmena kaip priekinio stiklo valytuvo šluotelė gali turėti įtakos žmonių gyvybei ir sveikatai. Tačiau gerai nuvalius priekinį stiklą drėgnu oru vairuoti ne tik patogiau, bet ir saugiau. Susidėvėję priekinio stiklo valytuvai taip pat gadina priekinio stiklo paviršių, o jo keitimas kainuos daug brangiau nei nauja valytuvų pora.

Priekinio stiklo valytuvų tarnavimo laikas

Vidutiniškai priekinio stiklo valytuvai turėtų būti keičiami kas 1,5 metų. Tačiau tikslios gyvavimo trukmės numatyti neįmanoma. Šiam skaičiui įtakos turi keli veiksniai, visų pirma naudojimo sąlygos ir dažnumas.

Jei automobiliu kasdien važinėjate didmiestyje, kur žiemą keliai barstomi chemikalais, o ore nuolat tvyro automobilių išmetamųjų dujų debesis, valytuvų šepetėliai tarnaus ne ilgiau kaip šešis mėnesius. Jei automobilis naudojamas retai, važiuojama tik esant geram orui ir automobilis laikomas garaže, valytuvai gali tarnauti kelerius metus. Keitimo dažnumui įtakos turi ir klimatas. Šaltesnio klimato zonose gumos pažeidimo rizika yra didesnė, o dėl dažnų kritulių padidėja jų nusidėvėjimas.

Valytuvų veikimo laikas taip pat priklauso nuo pačios detalės kokybės. Gamintojai ant pakuotės niekada nenurodo, kaip dažnai reikėtų keisti valytuvų šepetėlius. Geriausiu atveju bus nurodyta, kad tam tikra  valytuvų dalis gali tarnauti 36 mėnesius.

Kaip patikrinti priekinio stiklo valytuvų nusidėvėjimą

Priekinio stiklo valytuvus lengviausia patikrinti atliekant praktinį bandymą. Įjunkite valytuvus ir pažiūrėkite, ar jie palieka žymę ant stiklo. Jei nėra jokių pėdsakų jų keisti nereikia. Jei dryžiai matomi vidurinėje stiklo dalyje arba visame stikle turėtumėte kuo greičiau juos išsirinkti ir pakeisti. Daugiau informacijos apie skirtingus valytuvus ir jų savybes: carglass.lt

Kaip dažnai reikėtų keisti automobilio priekinio stiklo valytuvus?

Iš esmės patartina nelaukti, kol valytuvo šepetėliai pradės blogai veikti, o tiesiog periodiškai juos keisti. Juk ši dalis yra tokia pat vartojama kaip filtrai ir alyva. Todėl daugelis vairuotojų kartą per sezoną keičia valytuvus.

Valytuvų šepetėlio korpuso ar gumos pažeidimai taip pat turėtų būti jų pakeitimo priežastis. Pastebėjus gumyčių įtrūkimą arba jei jos atsilaisvino ant rėmo, jas būtina nedelsiant pakeisti.