Kraštovaizdžio architektai ketina atnaujinti centrinę Anykščių miesto teritoriją

0
319
krastovaizdzio-architektai-ketina-atnaujinti-centrine-anyksciu-miesto-teritorija

Anykščių savivaldybė daug dėmesio skiria miesto centro, bendros aplinkos, nuoseklios urbanistikos, darnios architektūros, tvarios estetikos puoselėjimui. Stengiamasi sukurti tvarų, ekologišką ir sveiką, ramų, kokybišką, konkurencingą ir savitą kurortą, atitinkantį XXI amžiaus tendencijas.

Jaunų kraštovaizdžio dizaino studentų komanda pasirinko Anykščių miesto centrinėje dalyje esančią teritoriją – Kurorto parką tam, kad šią perspektyvią miesto dalį dar labiau pritaikytų gyventojų ir turistų poreikiams.

Šiandien Kurorto parko teritorijoje esanti takų sistema užgožta želdinių ir reikalaujanti priežiūros, dangos blogos būklės, mažosios architektūros elementai – nusidėvėję. Tai vieta, kurioje galimas poilsis, sveikatinimasis, aktyvaus laisvalaikio ir sporto veikla, tačiau jos prieigos neišnaudotos, nors turi potencialo tapti puikiomis laisvalaikio praleidimo galimybėmis.

Anykščiai

Tai įžvelgė „Žalieji paukščiai“ – Vytauto Didžiojo universiteto, trečiojo kurso kraštovaizdžio dizaino studentų komanda – Dominyka Vaštakaitė, Evelina Lipinskaitė, Ieva Baškevičiūtė, Ieva Savickaitė, Matas Česnavičius ir Ridas Kairys. Komandos vadovai: Aurelija Lozūraitienė ir doc. Alvydas Žickis.

„Šiuo metu erdvė, esanti Anykščių miesto centre, ne iki galo išnaudoja savo gamtinį potencialą, o kai kurie egzistuojantys elementai yra apleisti. Tačiau būtent tai paskatino mus pasirinkti šią teritoriją. Tai puiki darbo sritis kraštovaizdžio dizaineriams. Stengsimės šią perspektyvią miesto dalį dar labiau pritaikyti gyventojų bei turistų poreikiams“, – sako projekto dalyviai.

žalieji-paukščiai

„Žaliųjų paukščių“ komanda įsitikinusi, kad tiek Anykščiai, tiek bet kuris kitas Lietuvos miestas visų pirma yra tarsi gyvas besikeičiantis organizmas, sudarytas iš žmonių istorijų. „Svarbiausias miesto elementas – žmogus. Tad reikėtų sudaryti sąlygas žmonėms judėti, bendrauti, jaustis saugiai. Plačios automobilių gatvės ir kiti pėsčiųjų judėjimą trikdantys elementai, deja, prie to ne itin prisideda, – sako VDU studentai.

„Miesto planavimas turėtų vykti įtraukiant pačius gyventojus ir stengiantis kurti žmogaus masteliui tinkamas, jaukias erdves. Judėjimas pėsčiomis, dviračiu ar viešuoju transportu turėtų būti kuo geriau išvystytas. Gamta taip pat svarbi kūrybos sąlyga, į kurią privalu atsižvelgti kuriant erdves. Apie jos svarbą turėtų būti pasakojama tiek žvaliam pirmokui, tiek ant suolelio rymančiam senoliui.“

žalieji-paukščiai-bendruomenės-sodas

žalieji-paukščiai-bendruomenės-sodasDarbo pavyzdžiai iš „Akademijos miestelio Universiteto gatvės bendrabučių teritorijos pertvarkymo projektas“

The post Kraštovaizdžio architektai ketina atnaujinti centrinę Anykščių miesto teritoriją appeared first on STRUCTUM.