NAUJŲ DARBUOTOJŲ PAIEŠKA – „LOTERIJA“, KURIĄ GALIMA LAIMĖTI

0
266

Naujas darbuotojas – tai naujas Jūsų įmonės „šeimos“ narys, iš kurio daug tikitės Jūs, ir kuris daug tikisi iš Jūsų. Norint, kad abi pusės būtų patenkintos, yra būtina darbuotojų paieškai bei atrankai skirti deramą dėmesį, o stingant žinių arba laiko šią užduotį deleguoti išorės partneriams. Norintiems daugiau apie tai sužinoti, siūlome sekti šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/.

Darbuotojų paieška bei atranka – sudėtinis procesas

Darbuotojų paieška bei atranka, deja, nėra toks paprastas procesas, kokio norėtųsi. Daugybė įvairaus lygio techninių ir ne tik užduočių sudaro vieną visumą, nulemiančią viso proceso sėkmę bei trokštamą rezultatą. Visų minėtų užduočių atlikimas reikalauja ne tik specifinių žinių, laiko patikrintų, veiksmingų metodų pasirinkimo bet ir patyrimo, padedančio tinkamai įvertinti kandidatus ir įžvelgti galimas rizikas.

Kandidatų pritraukimas – pirmoji stambi darbuotojų paieškos bei atrankos proceso dalis

Nepriklausomai nuo to, ar siekiama aktyvių, ar pasyvių kandidatų dėmesio, tinkamų kandidatų pritraukimas laisvoms arba naujai steigiamoms darbo vietoms užimti visada bus tam tikras iššūkis. Jeigu paklaustumėte specialistų, kokia darbuotojų paieška yra sunkiausia ir sudėtingiausia, tikrai gautumėte vienareikšmišką atsakymą – sunkiausia ieškoti tada, kai nežinai, ko ieškai. Štai kodėl realių Jūsų, kaip darbdavio, poreikių išgryninimas, norint pritraukti tinkamus kandidatus, yra ypatingai svarbus. Ieškant TO darbuotojo, ne ką mažiau svarbu per darbo bei kultūros analizę pažinti ir pačią įmonę. Darbuotojų paieškos bei atrankos agentūros specialistai šiuos veiksmus atlieka pirmiausia, todėl jų parengta talentų paieškos, pritraukimo ir vertinimo strategija yra tokia veiksminga.

Potencialių darbuotojų pritraukimui yra naudojami skirtingi metodai, pradedant darbo skelbimais ir baigiant „galvų medžiokle“. Jų pasirinkimas priklauso nuo darbuotojų paieškos bei atrankos, pavadinkime, projekto specifikos bei apimties.

Kandidatų vertinimas – antroji darbuotojų paieškos bei atrankos proceso dalis

Pritraukus tiek aktyvius, tiek pasyvius kandidatus, Juos būtina įvertinti. Pats kandidatų vertinimas yra pradedamas, analizuojant gautus gyvenimo aprašymus: išanalizavus bei įvertinus juose pateiktą informaciją, įmanoma atrinkti kandidatus, kurie neatitinka įmonės keliamų reikalavimų, bei sutaupyti laiko, vertinant tik kriterijus atitinkančių kandidatų kompetencijas. Kompetencijų vertinimas yra būtina sėkmingos darbuotojų paieškos bei atrankos dalis, tiesiogiai daranti įtaką kokybiškam bei ilgalaikiam įmonės ir darbuotojo darbiniam ryšiui. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad kandidatų kompetencijų vertinimui yra naudojami tokie metodai, kaip pusiau struktūruotas interviu, UNLOCK, o esant poreikiui, ir Tripod testai. Minėti metodai padeda „pažinti“ kandidatus, įvertinant ne tik jų profesinius gebėjimus, bet ir asmenines savybes, pripažįstamas vertybes ir suderinamumą su potencialaus darbdavio filosofija. Išsamus kandidatų kompetencijų vertinimas taip pat padeda nustatyti kiekvieno vertinamo specialisto potencialą darbinėje sferoje, bei įvertinti objektyvias rizikas, susijusias su konkrečiu kandidatu.

Atrankos užbaigimas – paskutinė darbuotojų paieškos bei atrankos proceso dalis

Darbuotojų paieškos bei atrankos procesai, pasitelkus personalo paieškos bei atrankos agentūros pagalbą, yra ženkliai lengvesni, todėl ir atrankos užbaigimo etapas, atrodytų, ateina nepastebimai. Taip yra todėl, kad būsimi darbdaviai, taupydami finansinius išteklius, savo ir savo komandos laiką, susitinka tik su personalo paieškos bei atrankos agentūros specialistų atrinktais kandidatais, geriausiai atitinkančiais konkrečiai darbo vietai užimti būtinus profesinius bei vertybinius reikalavimus. Trumpai tariant, įmonė gali rinktis geriausią specialistą iš geriausių.