Ar kremavimas tikrai kainuoja pigiau nei įprastas laidojimo būdas?

0
279

Apie kremavimą mums visiems tikrai yra tekę girdėti daug įvairios informacijos, dalis jos – visiška netiesa, kiti faktai pasitvirtina. Kaip ten yra iš tiesų? Kiek kainuoja kremavimas ir ar tai tikrai pigesnis laidojimo būdas? Pradėti reikėtų nuo to, jog kremavimas pasirenkamas ne visada dėl kainos, kai kuriais atvejais tai būna vienintelis pasirinkimas dėl kitokių priežasčių, pavyzdžiui, mirusio žmogaus kūnas neatpažįstamai sužalotas, artimas žmogus pageidavo, kad po mirties būtų kremuotas, ir t.t. Tad akivaizdu, jog ne visada kremavimas dėmesį pritraukia dėl mažesnės kainos. Visgi tenka sutikti su faktu, jog kremuoti kainuoja pigiau. Kodėl? Pradėti reikėtų nuo to, jog nereikės mokėti nei už laidojimo drabužius, nei už makiažą, nei už karstą, nei apskritai už daugelį dalykų. Kai kuriais atvejais mokėti tenka tik už kremavimą ir urną. Kai kurie pelenus išbarsto leistinoje vietoje arba palieka urną namuose, tokiais atvejais kaina labai pigi.

Kokias papildomas išlaidas atneša kremavimas?

Kremavimas atneša skirtingas papildomas išlaidas, priklausomai nuo to, kaip bus laidojamas žmogaus kūnas. Jei laikysite pelenus namuose ar išbarstysite kur nors, tuomet papildomai reikės mokėti tik už urną. Urnos kaina gali būti labai įvairi, kadangi skiriasi ne tik dizainas, bet ir medžiagos bei kitos detales. Urnos kaina nėra didelė, lyginant su kitomis galimomis išlaidomis. Papildomai mokėti gali tekti už laidojimo vietą, šarvojimo salę ir kitus dalykus, jei urna bus laidojama įprastu būdu, o ne laikoma namuose.

Ar kremavimo pranašumas tik kaina?

Kremavimas turi daugybę pranašumų, dalį iš jų jau išvardijome, tačiau reikia pripažinti, kad yra dar kur kas daugiau. Neretai žmonės dar prieš mirtį informuoja artimus žmones, jog nori būti kremuojami. Tam priežastys gali būti skirtingos, tačiau viena jų – nenori, kad artimieji matytų jų mirusį kūną ir graudintųsi. Urnos atneša mažiau skausmo laidojimo metu, kadangi nereikia galvoti apie tai, jog žmogaus kūnas matomas paskutinį kartą. Kai kurie renkasi kremavimą, nes nenori sukelti artimiesiems daug skausmo.