Galvos ir plaukų plovimas: kaip dažnai turėtumėte tai daryti?

0
1853

Apie galvos ir plaukų plovimą galima išgirsti iš tiesų įvairių nuomonių: vieni teigia, kad dažnas plovimas kenkia plaukams ir galvos odai, kiti – kad tai nedaro neigiamo poveikio ir plaukai nuo to nesiriebaluoja labiau. O kaip yra iš tikrųjų?

Vieningo atsakymo į šį klausimą nėra, nes galvos ir plaukų plovimo dažnis priklauso nuo individualių žmogaus poreikių. Tiek plaukų plovimas kasdien, tiek kas kelias dienas yra visiškai normalu, o tai, kad kasdienis plovimas kenkia plaukams, yra mitas. Tiesa, plaudami kasdien galite išsausinti plaukus, todėl šiuo atveju reikia naudoti kasdienį šampūną. Šis šampūnas, pavyzdžiui, Emmediciotto kasdienis šampūnas, yra švelni valomoji priemonė, kurioje yra daug mažiau aktyviųjų paviršiaus medžiagų palyginti su įprastu šampūnu. Ji yra specialiai subalansuota kasdieniam naudojimui ir nesausina plaukų. Paprastai kasdieniai šampūnai  tinka visų tipų plaukams.

Kas turėtų plaukus plauti kasdien, o kas – ne?

Jei turite riebią galvos odą ir plonus plaukus, jums gali tekti juos plauti kasdien, nes kitaip jie tampa itin riebūs ir sulipę. Taip pat kasdienis galvos plovimas kasdieniu šampūnu gali būti reikalingas intensyviai sportuojantiems ir itin drėgname klimate gyvenantiems žmonėms. Venkite maitinančių ir drėkinančių šampūnų, jei plaukus plaunate kiekvieną dieną. Beje, jei turite pleiskanų, tai dar nereiškia, kad jūsų galvos oda sausa – riebi odos galva taip pat gali pleiskanoti.

Kelių dienų pertraukas tarp plovimų gali daryti tie, kurių plaukai yra storesni, o galvos oda – ne tokia riebi. Kuo storesni plaukai ir sausesnė galvos oda, tuo rečiau reikia plauti galvą. Garbanoti plaukai natūraliai yra sausesni, todėl gali užtekti plauti vieną kartą į savaitę. Jiems reikia naudoti didesnį kiekį kondicionieriaus nei tiesiems plaukams. 

Tiesa, dažnas plaukų plovimas užima laiko, todėl galite išbandyti kelis būdus, kurie padės ilgiau išlaikyti juos švarius. Pavyzdžiui, sausas šampūnas yra puikus pasirinkimas, kai neturite galimybės išplauti plaukų skystu šampūnu. Jis sugeria aliejus, todėl šaknys tampa mažiau riebios. Taip pat riebiems plaukams patariama naudoti lengvos tekstūros šampūnus, galite išbandyti ir nenuplaunamus purškiamus kondicionierius.