Geriausios kelionės su vaikais Europos Sąjungoje

0
1305

Keliaujant su vaikais kyla nemažai iššūkių, tačiau tai taip pat atveria duris į unikalias patirtis, kurių suaugusieji gali nepastebėti. Europos Sąjungoje (ES) yra daugybė vietų, kurios yra draugiškos vaikams ir praturtina jų kultūrą. Štai keletas geriausių vietų, kurias verta apsvarstyti planuojant kitą Europos nuotykį su mažaisiais. Straipsnis paruoštas pagal kelioniupatarimai.lt tinklapio informaciją.

Barselona, Ispanija

Lankytinos vietos ir veikla:

Barselona pasižymi spalvingu architektūros, paplūdimių ir parkų deriniu. Vaikus sužavės įmantrūs Antoni Gaudi projektai, ypač drakonų įkvėptas Guelio parkas ir aukštai iškilusi Sagrada Familia.

Specialus patarimas:

Apsilankykite CosmoCaixa mokslo muziejuje. Šis muziejus, kuriame eksponuojami liečiami eksponatai ir mini Amazonės atogrąžų miškas, labai patinka vaikams.

Numatoma kaina:

Įėjimas į Guelio parką suaugusiems kainuoja apie 10 eurų, o vaikams iki 7 metų įėjimas nemokamas.

Kopenhaga, Danija

Lankytinos vietos ir veikla:

Kopenhagos Tivoli sodai yra vienas seniausių pasaulyje pramogų parkų, mėgstamas šeimų. Jį būtina aplankyti dėl pasakų atmosferos, gyvų pasirodymų ir švelnių atrakcionų mažesniems vaikams.

Specialus patarimas:

Išsinuomokite dviračius ir apžiūrėkite miestą. Kopenhaga garsėja dviračių kultūra, o tai saugus ir smagus būdas apžiūrėti lankytinas vietas.

Numatoma kaina:

Įėjimas į Tivoli sodus kainuoja nuo 130 DKK (apie 17 eurų) vaikams ir 160 DKK (apie 21 eurą) suaugusiesiems.

3. Amsterdamas, Nyderlandai

Lankytinos vietos ir veikla:

Amsterdamo kanalai – tai malonumas šeimoms. Paplaukiokite kruizu kanalais arba tiesiog pasivaikščiokite vaizdingomis gatvelėmis. Mokslo muziejus NEMO – tai praktinė stebuklų šalis smalsiems protams.

Specialus patarimas:

Apsilankykite Anos Frank namuose. Tai gili patirtis, geriausiai tinkanti vyresniems vaikams, kurie gali suvokti istorinę jo reikšmę.

Numatoma kaina:

Šeimos bilietas į kruizą kanalu kainuoja apie 30 eurų, o NEMO mokslo muziejuje suaugusiems ir vyresniems nei 4 metų vaikams – 17,50 euro.

4. Roma, Italija

Lankytinos vietos ir veikla:

Romoje yra ne tik tokie žymūs objektai kaip Koliziejus ir Vatikanas, bet ir vaikams pritaikyti muziejai, pavyzdžiui, Explora – vaikų muziejus, skirtas liesti, žaisti ir tyrinėti.

Specialus patarimas:

Patarimas: vaikštinėdami istorinėmis gatvėmis pasimėgaukite gelato. Itališki ledai – skanėstas įvairaus amžiaus žmonėms.

Numatoma kaina:

Įėjimas į Explora kainuoja 9 eurus asmeniui, o kokybiškas gelato gali kainuoti apie 3 eurus už kaušelį.

5. Paryžius, Prancūzija

Lankytinos vietos ir veikla:

Šviesų miestas skirtas ne tik įsimylėjėliams. Pakilkite į Eifelio bokštą, apžiūrėkite Luvrą (su egiptiečių mumijomis) ir leiskite vaikams laisvai bėgioti Liuksemburgo soduose.

Specialus patarimas:

Nuvykite į Disneilendą Paryžiuje ir praleiskite stebuklingą dieną.

Numatoma kaina:

Eifelio bokšto kainos priklauso nuo lygio. Į viršūnę suaugusieji gali pakilti už 25,90 euro, o 4-11 metų vaikai – už 6,50 euro. Paryžiaus Disneilendo kaina prasideda nuo 55 eurų vaikams ir 79 eurų suaugusiesiems.

6. Dubrovnikas, Kroatija

Lankytinos vietos ir veikla:

Šis istorinis miestas su didingomis sienomis taip pat garsėja paplūdimiais ir plaukimo baidarėmis galimybėmis. Vaikams patiks pasivažinėjimas keltuvu, iš kurio atsiveria miesto panorama.

Specialus patarimas:

Daugelis kelionių organizatorių siūlo temines ekskursijas po serialo „Sostų karai” (Game of Thrones) vietas.

Numatoma kaina:

Kelionė keltuvu suaugusiems kainuoja 170 HRK (apie 22 eurus), vaikams – 60 HRK (apie 8 eurus).

Išvada:

Kelionės su vaikais po Europos Sąjungą – tai puiki edukacijos, linksmybių ir nuotykių pusiausvyra. Nors šiame sąraše yra keletas geriausių vietų, ES yra daugybė vaikams draugiškų vietovių. Iš anksto ištyrę konkrečias veiklas ir kainas, galėsite užtikrinti įsimintiną kelionę visai šeimai. Saugių kelionių!