Nenumaldomai artėja didžiausios ir gražiausios metų šventės, todėl natūralu, kad norime pradžiuginti visus mums artimus žmones. Šiame globalizacijos amžiuje kiekvienas turime ką nors, kas gyvena toli nuo mūsų, tad reikia pasirūpinti ne tik pačia dovana, bet ir jos saugiu gabenimu į tikslo vietą.
Siųsti tarptautines siuntas yra tikrai paprasta užduotis. Vis dar yra žmonių, kurie vengia tai daryti dėl klaidingos susiformavusios nuomonės. Tačiau viskas yra kur kas paprasčiau nei galite įsivaizduoti. Tereikia laikytis pagrindinių siuntimo į užsienį taisyklių. O šios nelabai skiriasi nuo vietinių siuntinių siuntimo. Ką reikia daryti, kad tarptautinis siuntų siuntimas būtų sėkmingas? Skaitykite toliau.
Prieš siųsdami patikrinkite, ką galite siųsti
Jūs esate atsakingi už tai, kas yra siuntinio viduje. Jei kyla abejonių dėl konkrečios siuntos siuntimo galimybės, pasidomėkite neleistinų siųsti daiktų sąrašu. Paprastai tai būna nelegalūs daiktai, tokie kaip ginklai, sprogmenys, taip pat alkoholis ir pan., tačiau konkreti siuntų siuntimo įmonė gali būti išskyrusi ir kitokius daiktus, neatitinkančius, pavyzdžiui, nurodytų matmenų ir pan. Taigi išsamiau reikėtų pasidomėti konkrečios kurjerių įmonės teikiamų paslaugų teikimo sąlygomis.
Tinkamai supakuokite siuntinį
Kad siuntinį, tiek tarptautinį, tiek vietinį, galėtų išsiųsti kurjeris, jis turi būti supakuotas laikantis tam tikrų siuntos pakavimo nurodymų. Siunčiant daiktus, įpakuotus į dėžes, įsitikinkite, kad ant jų nėra jokios senos informacijos, kuri gali klaidinti kurjerius. Jautriems, gležniems ir dūžtantiems daiktams būtinas papildomas saugumas – geriausias sprendimas būtų tokių daiktų įpakavimas į burbulinę plėvelę, kuri apsaugo nuo kritimo ir dūžių. Taip pat naudokite kokybišką ir tvirtą lipnią juostą, kuri padės daiktams dėžėje ar kitoje talpoje išlikti saugiems ir neiškristi.
Siuntos pakuotė turi būti taisyklingos formos, o jos turinys neturi išsikišti už jos ribų. Jei turite nestandartinio dydžio ar formų siuntinį, pirmiausia įsitikinkite ar pasirinkta siuntų tarnyba sutiks jį pergabenti į reikiamą vietą. Atminkite, kad nestandartinės siuntos gali pareikalauti papildomų transportavimo išlaidų. Veiksniai, priskiriantys siuntą nestandartinei (svoris, svoris, dydis), skiriasi priklausomai nuo kurjerių tarnybų – vienos atsižvelgia į siuntinių svorį, kitos į gabaritus.
Kiek laiko užtrunka tarptautiniai siuntų pristatymai?
Dažniausiai kurjerių tarnybos siūlo siuntimą į užsienį, kuris gali trukti nuo 2 d. d. iki savaitės. Pavyzdžiui, pigiausios siuntos į Angliją adresatą gali pasiekti vos per 1-2 darbo dienas, jei pasirinksite EXPRESS paslaugą, o tokią turi dauguma siuntų siuntimu užsiimančių įmonių.
Kiek kainuoja tarptautinės siuntos?
Siuntų gabenimas į užsienį priklauso nuo daugelio dalykų.
Pirmiausia svarbu, į kokią šalį norite, kad siunta nukeliautų. Lietuvoje galite rinktis iš tikrai plataus šalių sąrašo, kadangi jis nuolat atnaujinamas pagal didėjantį lietuvių poreikį siųsti į pasirinktas šalis. Anglija, Airija, Baltijos šalys, Norvegija (apie tai daugiau skaitykite čia: https://www.siusk24.lt/services/siuntos-i-norvegija) ir daugelis kitų.
Kitas svarbus dalykas yra siuntinio dydis: svoris ir matmenys. Jei tai nestandartinio dydžio siunta – gali tekti sumokėti papildomai. Apie tau jau rašėme kiek anksčiau. Taip pat kaina gali kisti priklausomai nuo paslaugos pasirinkimo: galbūt siuntinį pristatyti skubu ir norite pasirinkti EXPRESS paslaugą.
Siuntinio kainą dažniausiai galite apskaičiuoti specialia siuntų siuntimo kainos skaičiuokle, kuri būna pateikta daugelyje profesionalių siuntų tarnybų elektroniniuose puslapiuose.