KAIP ELEKTROTECHNIKOJE PASITARNAUJA MAITINIMO ŠALTINIAI? 

0
358

Maitinimo šaltiniu laikomas toks aparatūros elementas, kuris skirtas konvertuoti iš elektros lizdo tiekiamą energiją į daugumos kompiuterio korpuso dalių naudojamą galią. Arba kitaip tariant, jis yra elementų ir įtaisų kompleksas, maitinantis skirtingus elektros įrenginius.

Kaip išsirinkti tinkamą maitinimo šaltinį?

Prieš įsigydami maitinimo šaltinį pagalvokite, kokį įrenginį jam reikės maitinti ir ar jis turės pakankamai galios jam maitinti. Taip pat būtina atsižvelgti ir į tai, kokia yra maitinimo šaltinio forma ir dydis. Jei poreikiai nėra dideli, tada užtenka nedidelio, į kištukinį lizdą jungiamo šaltinio. O jeigu poreikiai rimtesni, tada reikalingas galingesnis maitinimo šaltinis. Jei maitinimo įrenginį perkate lauko įrangai, tada jis privalo turėti reikiamą IP sertifikatą.

Kur yra naudojami maitinimo šaltiniai?

Maitinimo šaltinių panaudojimo galimybių diapazonas labai platus. Jų naudojimas pagrinde priklauso nuo pačios šaltinio rūšies. Jie reikalingi buitinei elektronikai – išmaniesiems telefonams, planšetiniams ir nešiojamiems kompiuteriams, įvairiems buitiniams prietaisams. Kita sritis – tai automobilių pasaulis. Čia yra reikalingi automobiliniai įkrovikliai, įtampos keitikliai, kurie naudojami automobilių prietaisams maitinti ir įkrauti kelionės metu. Šių šaltinių reikia pramonėje ir automatikoje, kai tiekiama elektros energija įvairiems valdymo įrenginiams.

Kaip panaudojami maitinimo šaltiniai medicinoje ir technikos pasaulyje?

Maitinimo šaltinių reikia medicinos įrangos veikimui palaikyti. Be jų neišsiverčia ultragarso aparatai, magnetinio rezonanso tomografai ir net rentgeno aparatai. Ypač gerai pasitarnauja maitinimo šaltiniai tada, kai technikos įrenginiai yra naudojami lauko sąlygomis po atviru dangumi, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros lizdo. Labiausiai jie reikalingi dronams.

Kur dar neįmanoma išsiversti be maitinimo šaltinių?

Maitinimo šaltiniai padeda aprūpinti elektros energija tokią telekomunikacijų įrangą, kaip komutatorius, modemus ir maršrutizatorius. Jų dėka palaikomas LED apšvietimas gatvėse, uždarose patalpose, renginiuose. Jie yra reikalingi ir atsinaujinančios energijos plėtojime, nes tam tikri maitinimo šaltiniai yra pritaikomi vėjo ir saulės energijos sistemose, ten jie konvertuoja jų generuojamą nuolatinės srovės energiją į reikiamą kintamosios srovės energiją. Apie maitinimo šaltinius ir jų įsigijimo galimybes daugiau informacijos ieškokite internetinės parduotuvės svetainėje: rsdelivers.lt.