KUO YRA NAUDINGOS KULTŪRINĖS IŠVYKOS?

0
1829

Kultūrinės turistinės ekskursijos yra kur kas prasmingesnės nei pigių prekių medžioklės išvykos į Lenkiją. Tualetinis popierius, skalbimo milteliai, mėsos gabalai, pigūs niekučiai visur tokie pat, skiriasi tik jų kaina. Tuo tarpu kultūrinis turizmas praturtina labiau nei apsirūpinimas deficitinėmis prekėmis. Pastarosios greitai baigiasi, ir vėl reikia leistis jų ieškoti, tuo tarpu sukauptos kultūrinės vertybės išlieka visam gyvenimui.

Ką įdomaus kultūrinio turizmo kelionėse galima pamatyti Lietuvoje?

Kultūrinio turizmo objektais laikome muziejus, meninius ir kitokio turinio renginius, tradicines šventes, kulinarinio paveldo degustacijas ir pan. Pavyzdžiui, jei apsilankysite Kernavėje, Trakuose ar Skuodo rajone ant Apuolės piliakalnio vykstančiose viduramžių laikams skirtose šventėse.

Čia galėsite ne tik pasižiūrėti senovinių karių kovų imitacijų, bet ir pasimokyti senųjų tautinių amatų, paragauti archainių patiekalų. Susipažinti su Baltų kultūros ypatumais galima Molėtų rajone vykstančioje Jorės šventėje, Zarasų rajone esančio Dūburio ežero saloje šurmuliuojančiame festivalyje „Mėnuo Juodaragis“.

Ar autobusinės ekskursijos padeda gilinti kultūrines žinias?

Ekskursinės kelionės autobusais dažniausiai yra rengiamos išvykoms į kaimynines Europos šalis. Nors iš dalies jos ribotos, nes jų metu lankomų šalių kultūrą stebi tarsi iš šono, pats tiesiogiai su ja nesusidurdamas. Tačiau vis dėlto daug sužinai iš gido pasakojimų, savarankiškai keliaudamas tiek žinių tikriausiai nesukauptum.

Galima didžiuotis, kad lietuviai yra laikomi viena iš labiausiai mėgstančių keliauti Europos tautų, Kaip bekeliautume – individualiai, ar kartu su ekskursija, kultūrinių kelionių tikslas yra pamėginti bent kažkiek suprasti mus supančią kultūrinę aplinką. Be to, dauguma iš mūsų nuoširdžiai siekia suprasti ir pajusti, kaip mus veikia supanti meninė ir architektūrinė aplinka.

Kada žmonės praranda kultūrinę savastį?

Istorijos vadovėlių autorius, istorikas Rūstis Kamuntavičius yra įsitikinęs, jog Europos civilizacija išnyks tada, kai nebemokėsime pastebėti ir suprasti didžiojo meno kodų bei simbolių. Taip nutiks todėl, kad esami pastatai taps beprasmiais medžiagų ir formų rinkiniais, kurie mums tik atrodys gražūs arba bjaurūs.

O sužinoti, kodėl taip yra, mums nerūpės. Todėl kad šitaip nenutiktų negailėkime laiko kultūrinėms pažintinėms išvykoms, į jas būtinai pasiimkime ir savo atžalas. Apie kultūrines išvykas daugiau informacijos ieškokite interneto platformoje Pickvibe.