Ruošiamės vestuvėms: kaip sukurti nuostabų šventinį kvietimą?

0
1363

Pasiruošimas vestuvėms yra ypatingas, bet tuo pačiu ir itin užimtas metas. Juk reikia viską suplanuoti iki mažiausių smulkmenų, kad diena būtų išties įsimintina. Viena iš tokių smulkmenų – vestuvių kvietimai svečiams. Jų nevalia pamiršti ir palikti paskutinei minutei.

Vestuvių kvietimo dizainas

Kiekvienos vestuvės yra unikalios. Todėl idealiu atveju kvietimas turi atspindėti vestuvių temą, spalvų derinius ir kitus svarbius aspektus. Trumpai tariant, jo dizainas turi būti susietas su ypatingąja diena. Kvietimus galima įsigyti arba susikurti patiems.

Nereikia būti grafikos dizaineriu, kad sukurtumėte vestuvių kvietimus, tačiau pravartu naudoti kai kuriuos nemokamus grafikos dizaino įrankius. Pavyzdžiui, visų pamėgtas Canva leis jums sukurti unikalius ir tik jums skirtus pakvietimus. Turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į bendrą kvietimo dizainą, bet ir tokias dizaino detales kaip šriftas ir proporcijos. 

Kai kurie žmonės renkasi savo vestuvių kvietimus įdėti į vokus – tai suteikia oficialumo ir solidžiai atrodo. Tiesa, vokai nėra būtinas elementas pagal etiketo taisykles, tačiau jie išties labai praverčia, pavyzdžiui, užtikrina, kad kvietimas nesusiteps. Be to, yra įvairaus dizaino vokų, todėl juos galite derinti prie kvietimų dizaino. Spalvos taip pat yra labai svarbios, todėl tiek vokai, tiek pakvietimai turi būti vienodo atspalvio.

Vestuvių kvietimo tekstas

Šventinis pakvietimas susideda iš dviejų dalykų – dizaino ir teksto. Tekstas turėtų būti gana trumpas, bet informatyvus. Pirmiausiai išvardinkite svarbiausias detales: kur, kada vyks šventė. Toliau savo nuožiūra galite pridėti papildomos informacijos. Reikėtų aiškiai, bet mandagiai išdėstyti papildomas sąlygas, jeigu jų bus. Pavyzdžiui, nurodyti aprangos kodą arba pageidaujamų dovanų tipą.

Rašydami tekstą, nepamirškite mandagumo. Pavyzdžiui, jei planuojate vestuves be vaikų, nurodykite, kad šventė skirta tik suaugusiems. Taip pat galite informuoti svečius apie valgiaraštį – tokiu atveju nekils nesusipratimų. Jeigu svečias arba viešnia yra alergiškas patiekalui, jis galės jus informuoti iš anksto. Taip pat labai naudinga žinoti šiuos patarimus:

  • Jeigu planuojate vestuves užsienyje, išsiųskite pakvietimus anksčiau, kad svečiai galėtų susiplanuoti kelionę;
  • Jeigu naudojate vokus, nepamirškite pasirinkti tinkamo dydžio;
  • Geriau atsispausdinkite daugiau pakvietimų, kad turėtumėte atsargai.