Mažeikiai: ekonomiškai klestintis miestas ir švari aplinka

0
276
mazeikiai:-ekonomiskai-klestintis-miestas-ir-svari-aplinka

Mažeikių rajonas įsikūręs Šiaurės Vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje, prie Ventos upės. Savivaldybės teritorija teka Venta su intakais, telkšo šeši ežerai, žaliuoja dideli miškai. Rajonas gali didžiuotis savo gamtos ir istoriniais paminklais.

Visoje Mažeikių rajono savivaldybėje veikia daug įvairių pramonės įmonių, nuo svarbiausios šakos – naftos perdirbimo, taip pat metalo ir medienos apdirbimo iki maisto ir medicinos prekių gamybos bei statybos ir žemės ūkio sektorių. Daugiausia pramonės įmonių sutelkta Mažeikiuose.

Mažeikių rajono savivaldybė

Mažeikių rajono savivaldybė

Mažeikių rajono savivaldybės urbanistinė vizija – tvarus ir atviras, saugus ir įtraukus, ekonomiškai klestintis pramonės rajonas su augančia gyvenimo aplinkos kokybe, kuriame ne tik veikia stipri pramonė, bet ir užtikrinta švari aplinka, sutvarkytos poilsio zonos, sukurta saugi socialinė aplinka.

„Savivaldybė išsikėlusi aukštus artimiausius planus: pramonės zonos vystymas, darnaus judumo priemonių įgyvendinimas, pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo plėtra, kvartalinė renovacija, atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo plėtra, saulės elektrinių parko vystymas ir kt.“, – sako Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

Mažeikių rajono savivaldybės meras

Pastaraisiais metais Mažeikiai pasikeitė, įgyvendinus svarbius gatvių infrastruktūros projektus. Miesto veidą ryškiai pakeitė nauji projektai: viadukas virš geležinkelio labai pagerino susisiekimą tarp dviejų miesto dalių, padalytų geležinkelio; atlikta Pavenčių g. ir Skuodo g. rekonstrukcija, atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai bei įrengti nauji, sujungtos sporto ir laisvalaikio zonos, taip pat sujungti Pavenčių g. ir Juodpelkio parko takai. Kaimiškosiose seniūnijose taip pat tvarkomos gatvės ir keliai, įgyvendinami infrastruktūros projektai.

Siekiant tvaraus miesto kūrimo ir gyventojų pritraukimo, savivaldybės tikslai orientuojami į pramonės zonos su užimtumu sukūrimą. Rajono savivaldybė išsikėlusi tikslą suaktyvinti naujų darbo vietų kūrimą, verslo plėtrą. Siekiama, kad gyventojai turėtų darbo vietas, kurios būtų gerai apmokamos, kad būtų sukurta saugi ir sveika socialinė aplinka: žmonėms turi būti prieinamos kokybiškos ir lengvai pasiekiamos medicinos bei socialinės ir kt. viešosios paslaugos. Taip pat kuriant patogią gyventi aplinką gyventojų gerovei reikalingos sutvarkytos ir laisvalaikiui bei poilsiui pritaikytos viešosios erdvės, rekreacinės zonos.

Mažeikių rajono savivaldybė

Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 9“ Mažeikių rajono savivaldybė tikisi tvarių ir vertingų idėjų, laukiama, kad projekto dalyviai sukurs įdomių, originalių projektų pasiūlytoms teritorijoms sutvarkyti ir juos bus galima realiai įgyvendinti. Savivaldybė akcentuoja, kad bus svarbu rasti lėšų, reikalingų projektams įgyvendinti, taip pat būtinas projekto autorių, potencialių rėmėjų ir savivaldybės bendradarbiavimas.

Mažeikių rajono savivaldybė

Kviečiame dalyvauti „Išmanusis miestas 9“ ir drąsiomis idėjomis prisidėti Mažeikių rajono plėtojimo. Rinkitės iš šių teritorijų.

Visos šių metų teritorijos: https://structum.lt/teritorijos/teritorijos-4/

REGISTRACIJA

 
Žiūrėkite naujausią STRUCTUM tinklalaidės DnA+ epizodą:

The post Mažeikiai: ekonomiškai klestintis miestas ir švari aplinka appeared first on STRUCTUM.