Senjorės mokytojos gyvenimas kupinas veiksmo: nuo slidinėjimo iki automobilių slalomo

0
248
senjores-mokytojos-gyvenimas-kupinas-veiksmo:-nuo-slidinejimo-iki-automobiliu-slalomo

Amžius – ne riba naujovėms ir asmeniniams iššūkiams. Tuo įsitikinusi vienos iš Vilniaus mokyklų matematikos mokytoja Laima Suchich, kurios gyvenime nestinga veiklos ir netgi adrenalino. Septintą dešimtį įpusėjusi moteris ne tik šoka, žaidžia krepšinį, rankinį, lauko tenisą, slidinėja, bet ir demonstruoja puikius vairavimo įgūdžius automobilių slalomo lenktynėse. Turiningo ir smagaus gyvenimo po 60-ies receptu ji pasidalins jau šį šeštadienį TV3 laidoje „Amžius ne riba“.

Laimos darbas ir laisvalaikis gerokai skiriasi, tačiau puikiai papildo vienas kitą. Darbo dienomis ji aiškina mokiniams matematikos teoremas ir padeda spręsti uždavinius, o laisvalaikį skiria sportui ir kitokiam judėjimui.

„Jau seniai supratau, kad be judėjimo nėra gyvenimo ir sveikatos, man judėti yra be galo svarbu. Mėgstu šokti, žaisti krepšinį, rankinį, badmintoną, vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Darau viską po truputį. Prieš devynerius metus su draugais pradėjome slidinėti – vykstame į Druskininkų sniego areną, Slovakijos kalnus. Savaitgaliais keliuosi anksti ir darau mankštelę, išeinu valandai pasivaikščioti“, – laidoje pasakos veikli moteris.

Laima bėgant metams pajuto augantį norą išbandyti kuo daugiau. Šis noras ir avantiūrizmo gyslelė paskatino ją prieš daugiau nei šešerius metus išbandyti ir automobilių sportą. Iš pradžių, paprašyta draugo, ji atliko šturmano vaidmenį, o prieš šešerius metus ir pati sėdo prie vairo. Nuo tada nepraleidžia nė vienų dukart per metus vykstančių automobilių sporto veteranų slalomo lenktynių. Jose pelno pirmą arba antrą vietą.

„Kai man pasiūlė būti šturmane, neįsivaizdavau, kas tai yra, bet kadangi esu šiek tiek avantiūristė, sutikau. Pirmus metus tik pasižiūrėjau, kaip kiti važinėja, o paskui nusprendžiau – reikia ir man. Slalomas – puiki pramoga. Gatvėse žmonės važiuoja labai drausmingai, tvarkingai, o slalomo aikštelėje galima paišdykauti“, – pasakos Laima.

Ji specialiai tokioms lenktynėms nesiruošia – atvyksta į lenktynių vietą, sėda į organizatorių paskirtą automobilį ir turi manevruodama tarp kliūčių kuo greičiau įveikti trasą. Kartais tenka važiuoti žiguliu, kartais – fordu ar volga. Sėkmė priklauso ne tik nuo vairavimo įgūdžių, bet ir nuo gebėjimo greitai perprasti konkrečios markės automobilio valdymą.

Neįprastas mokytojos pomėgis daro įspūdį mokiniams. Pasak Laimos, sužinoję apie jos aistrą automobilių sportui jaunuoliai maloniai nustemba, tai turi teigiamos įtakos tarpusavio bendravimui.

Nors žvelgiant į jaunatviškai atrodančią Laimą sunku ją pavadinti senjore, ji jau spėjo paragauti pensininko duonos. Kaip pati sako, „patinginiavo“ dvejus metus ir sulaukusi darbo pasiūlymo nusprendė vėl kibti į darbus. Per „tinginiavimo“ laikotarpį dar spėjo įgyti naują – apskaitininko – specialybę.

Visiems, kurie jaučiasi užsisėdėję ir nori paįvairinti gyvenimą, Laima turi patarimą: „Svarbiausia turėti aktyvių draugų, bendraminčių – jie neleis nei tinginiauti, nei zirzti.“

Pokalbis su jaunatviškąja Laima – laidoje „Amžius ne riba“ šį šeštadienį 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3.

The post Senjorės mokytojos gyvenimas kupinas veiksmo: nuo slidinėjimo iki automobilių slalomo appeared first on Žurnalas Lietuvė.