SEO auditas – didžiausios daromos klaidos

0
2340

Kai internetinių svetainių savininkai pasirenka atlikti savo svetainės SEO auditą, tai gali būti puikus žingsnis siekiant pagerinti svetainės pasiekiamumą ir matomumą paieškos varikliuose.

Tačiau dažnai pasitaiko, kad jie daro tam tikras tipines klaidas, kurios gali neigiamai paveikti galutinius rezultatus. SEO auditas yra tarsi visų būsimų darbų pamatas, leisiantis efektyviai atlikti optimizavimo veiklas.

Šiame Develio specialistų straipsnyje įvardijamos kelios dažniausiai pasitaikančios klaidos:

Nepakankamas techninis auditas

Dauguma nepatyrusių specialistų dažnai susitelkia ties turiniu ir nuorodomis, pamiršdami atlikti išsamų techninį auditą.

Techninės SEO dalies ignoravimas gali lemti neoptimizuotus puslapius, lėtą svetainės įkrovimą, dubliuotus puslapius ir kitas technines problemas, kurios trukdo paieškos varikliams tinkamai indeksuoti svetainę.

SEMrush atliktas tyrimas parodė, kad 45% internetinių svetainių turi techninių problemų, trukdančių joms užimti aukštą paieškos rezultatų poziciją. Tai gali būti įvairūs techniniai defektai, tokie kaip lėtas puslapių įkrovimas, bloga URL struktūra, dublikuotas turinys ir kt.

Per didelis dėmesys raktažodžiams

Nepatyręs specialistas gali būti linkęs per daug susikoncentruoti į raktažodžius ir jų įterpimą į turinį, pamiršdami apie natūralų ir kokybišką turinio kūrimą.

Per didelis dėmesys raktažodžiams gali lemti per daug optimizuotą turinį, kuris gali atbaidyti vartotojus ir neigiamai paveikti vartotojų patirtį. Taip pat ir paieškos robotus.

Anot Backlinko, kokybiškas turinys yra vienas iš pagrindinių veiksnių, įtakojančių paieškos variklių reitingą. Dažniausios turinio problemos apima ribotą arba neoptimalų turinio kiekį, dubliuotą turinį, nesuderintą arba nepakankamai optimizuotą turinio struktūrą ir pan.

Tad neprirašykite tekste per daug raktažodžių, rašykite išsamius tekstus, bet stenkitės atsakyti į vartotojų užklausą kuo anksčiau, naudokite tinkamas antraštes ir jose nepamirškite raktažodžių.

Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus raktažodžius ir jų derinius.

Ignoruojamas vietinis SEO

Daugelis internetinių svetainių savininkų, turinčių vietinių verslų, gali nepakankamai dėmesio skirti vietiniam SEO. Ignoruojant vietinį SEO, prarandama galimybė pasiekti vietinius klientus ir būti matomam paieškos rezultatuose vietiniams užklausoms. Išnaudokite Google my business paskyrą taip pat, ne tik savo internetinę svetainę.

Pasak, BrightLocal, 93% vartotojų naudoja paiešką internete, kad rastų vietinius verslus ar paslaugas. Todėl vietinis SEO yra svarbus. Dažniausios problemos apima nepakankamą vietinių įrašų optimizavimą, nepakankamą vietinį turinį, neteisingą vietinių įrašų informaciją ir pan.

Nepakankamas konkurentų analizės atlikimas

Kartais nepatyrę specialistai gali pamiršti atlikti konkurentų analizę, kuri yra svarbi siekiant suprasti, kaip jų svetainė veikia lyginant su konkurentų svetainėmis.

Nepaisant to, kad kiekvienas atvejis unikalus, konkurentų analizė gali suteikti vertingų įžvalgų apie tai, kaip tobulinti savo svetainę.

Greitaveika

Lėtas puslapio krovimas gali turėti neigiamą poveikį tiek vartotojų patirčiai, tiek SEO rezultatams. Google nustatė, kad 53% vartotojų palieka puslapį, jei jo įkėlimas trunka ilgiau nei 3 sekundes.

Be to, puslapio įkėlimo greitis taip pat turi įrakos paieškos pozicijoms. Google paskelbė, kad greitai kraunamos svetainės gali turėti aukštesnes pozicijas paieškos rezultatuose.

Dubliuotas turinys

Dubliuotas turinys gali neigiamai paveikti svetainės SEO rezultatus, nes paieškos varikliai gali susidurti su problemomis nustatydami, kuris iš puslapių turėtų būti rodomas paieškos rezultatuose.

Moz nurodo, kad 29% internetinių svetainių turi dubliuotų turinio problemų, o tai gali sumažinti svetainės matomumą.

Tai ypatingai svarbu šiais AI laikais, kai paprastą turinį kurti lengva ir greita. Tad įdėkite pastangų siekdami sukurti vartotojui naudingą ir originalų turinį.

Šios klaidos gali trukdyti optimaliam SEO rezultatų pasiekimui. Todėl svarbu atlikti išsamų ir kruopštų auditą, atsižvelgiant į visus svarbius SEO aspektus, ir koreguoti kiekvieną klaidą, siekiant pagerinti svetainės matomumą paieškos varikliuose ir vartotojų patirtį. Jei reikia pagalbos atliekant SEO auditą, kreipkitės į www.develio.lt specialistus.