Šlapias ir sausas kačių maistas: Kas geriausia jūsų katei?

0
638

Katės savininkui svarbiausias prioritetas yra užtikrinti, kad jo draugas gautų geriausią maistą. Vienas iš dažniausių klausimų kačių bendruomenėje – sena diskusija: drėgnas ar sausas ėdalas? Abi rūšys turi savo šalininkų ir priešininkų, tačiau tiesa ta, kad kiekviena iš jų turi unikalių privalumų. Panagrinėkime kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, kad padėtume jums priimti pagrįstą sprendimą.

Šlapias kačių maistas: skysčio privalumas

  • Drėgmės kiekis: Katės garsėja tuo, kad geria per mažai vandens. Kilusios iš dykumų protėvių, katės turi mažą troškulio poreikį. Šlapias kačių maistas, kurį sudaro apie 70-80 % vandens, gali būti puikus būdas užtikrinti, kad jūsų katė išliktų hidratuota, o tai skatina inkstų ir šlapimo takų sveikatą.
  • Skonis ir maistingumas: Dauguma kačių mano, kad drėgnas maistas yra skanesnis nei sausas. Įvairūs skoniai, tekstūros ir aromatai gali būti patrauklesni, o tai gali būti ypač naudinga išrankiems ėdrūnams.
  • Baltymai ir riebalai: paprastai drėgname kačių ėdale yra daugiau baltymų ir riebalų nei sausame. Tai labiau atitinka natūralų katės racioną, kurį daugiausia sudaro baltymai.

Šlapio kačių ėdalo trūkumai:

  • Šlapių drėgnų ėdalų trūkumai: brangumas: Šlapias ėdalas paprastai yra brangesnis už sausą ėdalą. Tai gali būti reikšmingas veiksnys, ypač daugiakačių namų ūkiuose.
  • Laikymas: Atidarytą drėgną kačių maistą reikia laikyti šaldytuve, todėl jį reikia suvartoti per trumpą laiką. Tai gali būti nepatogu, ypač jei jūsų katė nesuvalgo visos porcijos iš karto.

Sausas kačių maistas: patogumo karalius

  • Burnos sveikata: Sausas katės maistas vienas iš ilgamečių įsitikinimų yra tas, kad sauso ėdalo traškumas gali padėti sumažinti dantų akmenų susidarymą ant katės dantų. Tačiau verta paminėti, kad kai kurie ekspertai mano, jog ši nauda yra minimali, nes katės linkusios sutrupinti granules, o ne kruopščiai jas kramtyti.
  • Ilgesnis galiojimo laikas: Sausas kačių ėdalas greitai negenda. Jį galima palikti „laisvam šėrimui”, nerizikuojant, kad jis suges, o tai patogu kačių šeimininkams, kurių visą dieną nebūna namuose.
  • Ekonomiškas: Sausas kačių ėdalas yra ekonomiškesnis. Jis pigesnis, be to, dažnai galima pirkti dideliais kiekiais.
  • Kalorijų kiekis: Sausas maistas yra kaloringas. Tai gali būti naudinga katėms, kurioms reikia daugiau energijos, tačiau, jei jų nekontroliuojate, jos gali persivalgyti.

Sauso kačių maisto trūkumai:

Mažesnis drėgmės kiekis: Kadangi drėgmės kiekis paprastai nesiekia 10 %, šeriant tik sausu maistu, jūsų katė turės gerti daugiau vandens, kad tai kompensuotų. Kaip minėta anksčiau, katės iš prigimties neturi didelio troškulio poreikio, todėl tai gali sukelti dehidrataciją.

  • Užpildai ir angliavandeniai: Kai kuriuose sausuose ėdaluose gali būti daugiau angliavandenių ir užpildų, kurie nėra natūrali katės raciono dalis. Labai svarbu atidžiai skaityti sudedamųjų dalių etiketes.

Svarbiausia balansas?

Daugelis veterinarijos gydytojų ir kačių mitybos ekspertų rekomenduoja laikytis subalansuoto požiūrio. Maitindami katę šlapio ir sauso maisto deriniu, galite suteikti jai abiejų pašarų privalumų. Drėkinamas ir skanus drėgnas maistas, o sausas maistas yra patogus ir naudingas burnai.

Galutinis žodis

Pasirinkimas tarp drėgno ir sauso kačių ėdalo nebūtinai turi būti „arba-arba” sprendimas. Geriausias būdas yra toks, kuris atitinka jūsų katės sveikatos poreikius, jūsų gyvenimo būdą ir jūsų biudžetą. Visada konsultuokitės su veterinarijos gydytoju, kai darote svarbius katės mitybos pokyčius. Atminkite, kad svarbiausia, jog jūsų katė gautų subalansuotą mitybą, kuri užtikrintų jos laimingą ir sveiką murkimą.