Trenerio patarimai – kaip greičiau užsiauginti raumenų masę

0
2166

Victor Freitas  iliustracija iš pexels.com

Gražus kūnas suteikia žmogui daugiau pasitikėjimo savimi. Padeda geriau jaustis, juolab, gražus kūnas –  dažniausiai ir sveikas kūnas, kadangi jis „reikalauja“ fizinės bei emocinės sveikatos balanso, kuris neatsiejamas nuo sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo.

Didesnė raumenų masė tikrai nebūtinai reiškia, kad kūnas bus sveikesnis. Tačiau dažnas norėdamas atrodyti liekniau – prioritetą skiria raumenims, o ne riebalams, kurių santykis turėtų būti kažkur 80:20.

Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės Jums greičiau užsiauginti norimą raumenų masę. Patarimus pateikia treneris Paulius.

Kreatino nauda raumenų auginimo procesuose

Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad kreatinas labai ženkliai padidina raumenų jėgą, tad sportininkai, kurie vartoja jį – gali iškelti didesnį svorį nei įprastai. Ir tai sako ne tik tie žmonės, kurie sportuoja ir vartoja papildus, tad gali pabrėžti privalumus prieš ir po kreatino vartojimo. Tai teigia ir mokslininkai, kurie atlieka daug įvairių tyrimų, kurių metu yra analizuojama – kaip vieni arba kiti maisto papildai veikia žmogaus kūną, svarbiausia, jo jėgą ir ištvermę.

Papildomas privalumas, kuris patinka sportuojantiems, yra tas, kad kreatino papildai gali pagreitinti ir raumenų augimo greitį. Tyrimų metu buvo atskleista, kad tie asmenys, kurie sportavo ir tuo pačiu metu vartojo kreatiną – priaugo daugiau raumenų nei tie, kurie nevartojo papildų ir sportavo tiek pat.

Dažniausiai kreatinas yra įvardijamas kaip maisto papildas, kuris itin pasiteisina, kai reikia trumpos, dažniausiai sprogstamosios jėgos. Ypač, kai reikia kelti sunkų svorį arba nubėgti trumpas distancijas labai greitai.

Daugiau baltymų arba kodėl būtinas proteinas?

Nors kreatinas yra geras pagalbininkas sporto metu, tačiau reikia nepamiršti duoklės atiduoti ir baltymams, kurie yra vadinami raumenų statybine medžiaga. Suvartoti tiek baltymų, kiek reikia sportuojančiam organizmui, sunku. Dėl to dažniausiai pasirenkami papildai. Jie gali būti pateikti miltelių pavidalu, tad daromi kokteiliai arba batonėlių, tad užkąsti galite visada, kad ir ką veikiate, kad ir kur esate.

Baltymai yra būtini ne tik aktyviai sportuojantiems, tačiau tiems, kurie augina raumenų masę, žinoma, kad jų reikia kur kas daugiau. Dėl to geriausia yra tartis su treneriu, kuris pagal Jūsų KMI bei fizinį aktyvumą gali maždaug apskaičiuoti – kiek jums reikia per parą suvartoti baltymų, kad raumenų masės auginimas nebūtų varginantis darbas.

Sportas turi kelti tik geras emocijas

Victor Freitas  iliustracija iš pexels.com

Sporto metu yra svarbu gerai jaustis ne tik fiziškai, tačiau taip pat ir psichologiškai. Dėl to reikia, kad žmogus sportuotų taip, kaip jam patinka ir tuo pačiu, kad tai darytų tada, kai norisi. Kuomet sportas tampa darbu, o ne malonumu – masės auginimas tampa labai varginantis. Kiekvienas gramas yra siekiamas sudėtingai, dažnai sportininkai priima netinkamus sprendimus, pavyzdžiui, sportuoja per daug arba vartoja per daug papildų. Tai nėra geras kelias. Tinkamas kelias – sportas su šypsena ir pozityviomis mintimis.

Pre Workout papildai ir jų svarba

Galiausiai, raumenų masę auginti bus kur kas paprasčiau, jeigu sporto metu asmuo turės daugiau jėgų, ištvermės, kurią galės skirti treniruotei. O jėgų siūlome įgauti prieš treniruotę išgeriant pre workout papildų kokteilį, kuriame dažniausiai yra kofeino bei saldiklių galinčių padėti atlikti pratimus kur kas našiau.