5 didžiausi Gravel dviračio privalumai

0
2014

Dviračių sporto pasaulis yra platus, o įvairios dviračių konstrukcijos pritaikytos įvairioms vietovėms ir tikslams. Tarp jų sparčiai išpopuliarėjo gravel dviračiai, kurie tapo mėgstami tiek paprastų dviratininkų, tiek profesionalų. Nežinantiems šie dviračiai gali atrodyti panašūs į tradicinius kelių dviračius, tačiau jie pasižymi įvairiomis savybėmis, kurios juos išskiria ir suteikia dviratininkams daug privalumų. Šiame straipsnyje panagrinėsime penkis svarbiausius žvyrinio dviračio privalumus.

1. Universalumas

Turbūt svarbiausias mūsų minėtų dviračių privalumas yra jų neprilygstamas universalumas. Sukurti įveikti daugybę vietovių, šie dviračiai be vargo pereina nuo lygaus asfalto iki atšiaurių takų, leisdami dviratininkams patirti tai, kas geriausia iš abiejų pasaulių. Skirtingiems nuotykiams nebereikia kelių dviračių; žvyrinis dviratis pritaikytas važiuoti į darbą mieste, tyrinėti kaimą ir viskam kitam. Toks pritaikomumas ne tik suteikia ekonomišką sprendimą tiems, kurie kitu atveju investuotų į kelis dviračius, bet ir užtikrina vientisą važiavimo dviračiu patirtį, kad ir kur nuspręstumėte važiuoti.

2. Patvarumas

Dviratininkai dažnai atsiduria situacijose, kai reljefas gali būti nenuspėjamas. Čia labai svarbus patvarumas. Gravel dviračiai buvo kruopščiai suprojektuoti taip, kad atlaikytų šiurkštesnių vietovių nusidėvėjimą. Jie turi storesnes padangas, tvirtus rėmus ir dažnai turi diskinius stabdžius, užtikrinančius optimalią stabdymo galią purvinomis ar drėgnomis sąlygomis. Tokia tvirta konstrukcija reiškia, kad šie dviračiai gali atlaikyti bekelės takų, akmenuotų takų ir net lengvų kalnų dviračių iššūkius, todėl dviratininkai gali drąsiai leistis ne tik į įprastus maršrutus.

3. Komfortas

Ilgalaikis važiavimas nelygiu reljefu gali būti varginantis, todėl komfortas yra prioritetas. Unikalios konstrukcijos Gravel dviračiai teikia pirmenybę dviratininko komfortui. Skirtingai nuo agresyvios, susikūprinusios daugelio kelių dviračių laikysenos, dviračiai pasižymi laisvesne geometrija. Tokia vertikali padėtis sumažina nugaros ir pečių apkrovą, todėl idealiai tinka ilgesnėms kelionėms. Be to, platesnė padangų tarpvėžė ne tik užtikrina geresnį sukibimą su nelygiu paviršiumi, bet ir amortizuoja smūgius, todėl važiuojama sklandžiau. Nesvarbu, ar vykstate į trumpą pramoginį pasivažinėjimą, ar į vienos dienos ekspediciją, dviratis užtikrina, kad tai darysite maksimaliai patogiai.

4. Prisitaikymas

Šie dviračiai yra svajonių išsipildymas tiems, kurie mėgsta daugiadienes keliones ar nuotykius su dviračiais. Dauguma modelių turi daugybę laikiklių bagažinėms, sparnuotėms ir vandens buteliukams tvirtinti. Tai reiškia, kad galite lengvai pritaikyti dviratį pagal savo kelionės poreikius, nesvarbu, ar tai būtų bagažinių tvirtinimas savaitgalio išvykai, purvasaugių pridėjimas drėgnoms dienoms, ar papildomų vandens butelių montavimas ilgiems dykumų maršrutams. Tokia pritaikymo galimybė užtikrina, kad jūsų žvyrinis dviratis galėtų tobulėti keičiantis jūsų poreikiams, todėl jis taps ilgalaikiu įvairių nuotykių palydovu.

5. Fitnesas

Važinėjimas dviračiu yra puikus būdas palaikyti formą, o su žvyriniu dviračiu gausite visapusišką treniruočių patirtį. Važiuojant skirtingomis vietovėmis įdarbinamos įvairios raumenų grupės. Lygiais keliais galima treniruoti širdies ir kraujagyslių sistemą, o žvyrkeliu ar takeliais važiuojant žvyrkeliu reikia pasipriešinti ir išlaikyti pusiausvyrą, todėl gali būti įtemptos visos kūno dalys – nuo šerdies iki viršutinės kūno dalies. Be to, turėdami galimybę važinėti įvairiomis vietovėmis, mažiau tikėtina, kad nuobodžiausite, todėl lengviau laikytis nuoseklios treniruočių rutinos.

Išvada

Gravel dviračiai, turintys daugybę privalumų, yra daugiau nei tik laikina dviratininkų bendruomenės tendencija. Jie atspindi tai, ko siekia daugelis šiuolaikinių dviratininkų: universalumą, ilgaamžiškumą ir laisvę tyrinėti be ribų. Nesvarbu, ar esate patyręs dviratininkas, ieškantis naujų iššūkių, ar pradedantysis, norintis dviračio, kuris galėtų augti kartu su jumis, žvyrinis dviratis yra verta investicija. Įsigiję šį daugialypį stebuklą, užsitikrinsite ne tik įvairią dviračių patirtį, bet ir kelionę, kupiną komforto, pritaikomumo ir nesibaigiančių nuotykių.

Daugiau skaitykite https://dviraciuarena.lt/