Patarimai, kaip rūpintis sveika šypsena

0
2194

Spindinti šypsena gali būti langas į sielą. Ji ne tik didina pasitikėjimą savimi, bet ir rodo bendrą žmogaus sveikatą. Norint išsaugoti akinančią šypseną ir užtikrinti dantų bei dantenų sveikatą, būtina tinkama dantų priežiūra. Pateikiame pagrindinį dantų priežiūros vadovą, kupiną patarimų, padėsiančių jums spindėti tobula šypsena.

1. Reguliarus dantų patikrinimas:

Labai svarbu kas šešis mėnesius apsilankyti pas odontologą. Reguliarios patikros padeda anksti nustatyti galimas problemas ir užtikrinti savalaikį gydymą. Odontologai gali pastebėti ertmes, dantenų ligas ir kitas dantų problemas, kol jos netapo rimtos.

2. Dantų šepetėlis ir dantų siūlas:

  • Valykite dantis du kartus per dieną: Svarbu ne tik valyti dantis, bet ir daryti tai teisingai. Naudokite dantų šepetėlį su minkštais šereliais ir dantų pastą su fluoru. Užtikrinkite, kad dantis valytumėte bent dvi minutes ir pasiektumėte visus dantų paviršius.
  • Kasdien siūlas: Dantų siūlas pašalina maisto daleles ir apnašas iš tarpdančių ir po dantenomis, kur dantų šepetėlis nepasiekia. Jei to nekontroliuojama, tai gali sukelti dantenų ligas.

Užsukite į Gintaroklinika.lt ir gaukite nemokama odontologo konsultaciją!

3. Pasirūpinkite savo mityba:

Tai, ką valgote, tiesiogiai veikia jūsų dantų sveikatą.

  • Riboti saldų maistą: Cukrus maitina burnoje esančias bakterijas, kurios gamina rūgštis, ardančias dantų emalį ir sukeliančias ėduonį.
  • Valgykite traškias daržoves ir vaisius: Jie veikia kaip natūralūs dantų šepetėliai, padedantys nuvalyti maisto daleles ir bakterijas.
  • Išlikite hidratuoti: Geriant vandenį nuplaunamos rūgštys ir cukrus, neleidžiant jiems prilipti prie dantų.

4. Venkite tabako ir ribokite alkoholio vartojimą:

Rūkymas arba tabako kramtymas gali dažyti dantis ir padidinti dantenų ligų bei burnos vėžio riziką. Alkoholis, ypač kai jo vartojama per daug, gali suardyti apsauginį dantų emalį.

5. Dėvėkite burnos apsaugą:

Apsvarstykite galimybę dėvėti burnos apsaugas, jei sportuojate ar užsiimate laisvalaikio veikla. Jis apsaugo dantis nuo galimų traumų, pavyzdžiui, įtrūkimų ar įskilimų.

6. Nenaudokite dantų kaip įrankių:

Atidarinėti butelių dangtelius ar plėšti pakuotes dantimis gali atrodyti patogu, tačiau jie gali suskilti ar net sulūžti. Tokioms užduotims visada naudokite tinkamus įrankius.

7. Pakeiskite dantų šepetėlį:

Laikui bėgant dantų šepetėlio šereliai gali nusitrinti ir prarasti savo veiksmingumą. Dantų šepetėlį ar galvutę patartina keisti kas 3-4 mėnesius.

8. Apsvarstykite galimybę naudoti sandariklius:

Dantų plombos – tai apsauginė danga, kuria padengiami galinių dantų kramtomieji paviršiai. Jie neleidžia maistui ir bakterijoms įstrigti grioveliuose, todėl sumažėja ėduonies atsiradimo rizika.

9. Naudokite burnos skalavimo skystį:

Burnos skalavimo skysčiu galima pasiekti tas burnos vietas, kurių galima nepastebėti valant dantis šepetėliu ir siūlu. Jis padeda sumažinti rūgšties kiekį burnoje, išvalyti sunkiai valomas vietas ir iš naujo mineralizuoti dantis.

10. Kramtykite becukrę kramtomąją gumą:

Kramtomoji guma didina seilių gamybą, kurios padeda neutralizuoti rūgštį, išvalyti maisto daleles ir stiprinti dantų emalį.

Išvados

Norint išsaugoti sveiką šypseną, reikia reguliariai tikrintis dantis, laikytis geros burnos higienos praktikos ir subalansuotos mitybos. Laikydamiesi šiame vadove pateiktų patarimų galėsite džiaugtis spindinčia šypsena ir užtikrinti dantų bei dantenų ilgaamžiškumą ir sveikatą. Atminkite, kad sveika šypsena yra graži šypsena!