5 kriterijai, kuriais vadovaudamiesi turėtumėte rinktis stogo dangą

0
436

Dauguma žmonių, kurie ketina rinktis stogo dangą, neturi techninių žinių ar patirties tokiems pirkiniams įsigyti. Nemaža dalis žmonių stogo dangą turės rinktis tik kartą gyvenime, todėl šis sprendimas turi būti priimti apgalvotai ir neskubant. Reikia pažymėti, kad stogo dengimas, kartu su medžiagų ir darbo sąnaudomis, atima didelę biudžeto dalį tiek statant naują namą, tiek renovuojant seną pastatą. Todėl verta įdėti pastangų, kad stogo dangos medžiagos pasirinkimas būtų gerai apgalvotas. Būtent dėl šios priežasties žmonės galės naudotis namu daugelį metų be didesnių problemų dėl netinkamai pasirinktos stogo dangos medžiagos.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, į kokius kriterijus turėtumėte labiausiai sutelkti savo dėmesį renkantis tobulą stogo dangą. Po šio straipsnio, net neabejojame, stogo dangos pasirinkimas nebeatrodys toks gąsdinantis ir sunkus. Pateikiame penkis svarbiausius kriterijus, kurių neturėtumėte pamiršti.

Stogo nuolydžio pasvirimo kampas

Planuodami stogo dangos medžiagos pasirinkimą, turėtumėte žinoti pagrindinius stogo parametrus, t. y. stogo nuolydžio pasvirimo kampą. Gamintojai gaminio aprašyme visada nurodo maksimalų ir mažiausią stogo pasvirimo kampą.

Klimato veiksniai

Verta atsižvelgti į jūsų regiono klimato sąlygas – snigimo intensyvumas žiemą turi lemiamos įtakos renkantis stogo dangos medžiagą. Be to, reikia atsižvelgti į vėjo stiprumą ir kritulių kiekį. Jei gyvenate atšiauriomis gamtinėmis sąlygomis, turėtumėte rinktis korozijai atsparesnes medžiagas – profiliuota stogo danga galėtų būti puikus pasirinkimas. Taip pat verta vadovautis taisykle, kad kuo dažniau sninga ir kuo ilgiau išsilaiko sniegas ant stogo, tuo stogas turi būti statesnis. Tai bus veiksminga apsauga nuo stogo konstrukcijos perkrovos ir įlūžimo nuo per didelio sniego svorio.

Triukšmo slopinimo efektyvumas

Stogo dangos skiriasi ir triukšmo mažinimo efektyvumu. Šiuo atžvilgiu geriausios yra masyvios medžiagos, t. y. betoninės ir keraminės plytelės. Lakštinis metalas blogiausiai sumažina triukšmą. Į akustinį faktorių reikėtų atsižvelgti daugiausia, jei bus gyvenama palėpėje. Priešingu atveju tai nėra taip svarbu.

Stogo dengimo darbų sudėtingumas

Įvairių tipų stogo dangos medžiagos skiriasi ir jų klojimo sudėtingumu. Tad jei jūsų tikslas yra sutaupyti kiek įmanoma daugiau ir norite samdyti pradedantįjį stogdengį, verta rinktis tokią medžiagą, kurią būtų lengva montuoti. Tai neturėtų būti keraminės plytelės, kurioms reikia didelio tikslumo ir įgūdžių. Rečiau naudojama stogo danga, pavyzdžiui, šiferis, taip pat reikalauja daugiau patyrusio stogdengio įgūdžių. Metalinių stogo čerpių ar trapecijos formos lakšto pasirinkimas neturėtų kelti keblumų, nes tai dažniausiai stogo dangai naudojamos medžiagos.

Kainos faktorius

Priklausomai nuo stogo dangos gamybinės medžiagos, stogo dangos tipo, papildomų apsaugos priemonių ir kitų niuansų skirtingų stogo dangų kaina gali ženkliai skirtis. Paprastai žmones gąsdina išties nemenkos sumos už itin kokybiškas ir patvarias, ilgaamžes stogo dangas. Tačiau pagalvokite, jei nuspręsite pasirinkti pačią pigiausią stogo dangą, kokia tikimybė, kad ateinantį dešimtmetį reikės ją iš esmės gelbėti, o gal net keisti nauja? Tai kainuotų bendroje sumoje tikrai daugiau nei vienas kartas, kurio metu išleidžiate kiek daugiau, bet esate užtikrinti stogo dangos patikimumu, jos patvarumu ir gamintojo garantija, kad stogas jums tarnaus keletą dešimtmečių.

Rinkitės geriausią stogo dangų rinkoje. „Borga“ – stogo danga – patikimas sprendimas jūsų pastatams.