BUITYJE NEPAMAINOMI MAŽOS TALPOS VANDENS ŠILDYTUVAI

0
252

Mažos talpos boileris yra puikus pagalbininkas buityje. Tiek specialistai, tiek šio tipo vandens šildytuvus jau spėję susimontuoti žmonės vienbalsiai gali patvirtinti, kad maža šių įrenginių talpa gąsdinti neturėtų, nes boileris yra pajėgus greitai ir efektyviai pašildyti reikiamą kiekį vandens minimaliems buitiniams poreikiams tenkinti.

Mažos talpos boileriai – ir sodo nameliuose, ir nuolatinėse gyvenamosiose vietose

Sodo nameliuose, sodybose, kuriuose nuolat negyvenama, vasarnamiuose, įvairiose darbo patalpose mažos talpos vandens šildytuvai labai dažnai atlieka pagrindinio vandens šildymo įrenginio funkciją. Jų pašildomo kiekio užtenka minimaliems buitiniams bei higienos poreikiams tenkinti, todėl laisvalaikio bei darbo aplinkoje galima jaustis komfortabiliai.

Namuose, kuriuose gyvenama nuolat, įprastai jau yra įrengta galinga vandens šildymo sistema, tačiau ir šiuose namuose mažos talpos boileriai randa savo vietą. Tokiuose namuose mažos talpos boileris gali pasitarnauti, kaip papildomas vandens šildymo įrenginys.

Kokia yra mažų boilerių talpa?

Mažais boileriais yra laikomi tokie vandens šildytuvai, kurių talpa neviršija 30 l. Įprastai tai yra visi 5, 10, 15, 20 bei 30 litrų vandens šildytuvai. Šių vandens šildytuvų galia, priklausomai nuo pasirinkto modelio, gali būti nuo 0.6 kW iki 2,0 kW.

Mažos talpos vandens šildytuvų montavimo būdai

Įprastai yra skiriami du mažos talpos vandens šildytuvų montavimo būdai, t. y., boileriai gali būti pakabinami ir pastatomi. Mažos talpos boileris Atlantic ONDEO SWH 15U yra kabinamas po kriaukle. Tokiu pat būdu yra montuojamas ir kitas mažos talpos vandens šildytuvas, t. y. Thermex Hit 15-U Pro 1.5kW .

Vandens pajungimas, naudojant mažos talpos vandens šildytuvus

Vanduo mažos talpos boileriams, priklausomai nuo pasirinkto modelio, gali būti pajungiamas skirtingais būdais. Vandens šildytuvo Kospel POC.D-5 LUNA Inox, pavyzdžiui, vandens pajungimas yra 1/2″, iš viršaus. Mažos talpos vandens šildytuvui Ariston ANDRIS RS 10 vanduo yra pajungiamas iš apačios, vandens šildytuvui Atlantic O’Pro – iš viršaus, ir t. t.

Mažos talpos vandens šildytuvų valdymas

Mažos talpos boilerių valdymas yra dvejopas. Vienų boilerių modelių valdymas yra mechaninis, kaip, pavyzdžiui, mažos talpos vandens šildytuvo Kospel POC.D-5 LUNA Inox. Kitų – elektroninis, kaip mažos talpos vandens šildytuvo Ariston ANDRIS LUX ECO 15.