Klausos aparatų priežiūra: Patarimai, kaip prailginti prietaiso tarnavimo laiką

0
1113

lausos aparatai iš esmės pakeitė mūsų gyvenimo būdą, suteikdami klausos negalią turintiems žmonėms galimybę palaikyti ryšį su artimaisiais ir aplinkiniu pasauliu. Kad klausos aparatas išliktų neįkainojamu palydovu, būtina tinkamai jį prižiūrėti ir rūpintis. Šiame straipsnyje pateiksime praktinių patarimų, padėsiančių prailginti klausos aparato tarnavimo laiką ir užtikrinti geriausią jo veikimą. Tad nieko nelaukiame ir pradedame.

Klausos aparato valymas

Reguliarus klausos aparato valymas yra labai svarbus, kad jame nesikauptų nešvarumų, vaško ir šiukšlių, galinčių turėti įtakos jo veikimui. Pradėkite švelniai nuvalyti prietaiso išorę minkšta, sausa šluoste. Nenaudokite aštrių cheminių medžiagų ar alkoholio pagrindu pagamintų servetėlių, nes jos gali pažeisti subtilias sudedamąsias dalis.

Dėl vidinės prietaiso dalies žr. naudotojo vadovą, kuriame rasite konkrečių valymo instrukcijų. Paprastai ausų sierą ar nešvarumus nuo garso išvesties ir mikrofono galima pašalinti nedideliu šepetėliu arba audiologo pateiktu vaško rinkikliu. Reguliariai valant užtikrinama, kad garsas galėtų netrukdomai sklisti, o tai lemia geresnius klausos pojūčius.

Akumuliatoriaus valdymas

Jūsų klausos aparato baterija yra jo jėgainė, teikianti energiją, reikalingą garsams sustiprinti. Norint pailginti baterijos veikimo laiką, būtina išjungti prietaisą, kai jo nenaudojate, ypač naktį. Be to, turėkite atsarginių baterijų, kad netikėtai neliktumėte be energijos.

Keisdami baterijas, įsitikinkite, kad laikomasi teisingo poliariškumo, nes netinkamai įdėtos baterijos gali sugadinti klausos aparatą. Panaudotas baterijas šalinkite atsakingai, nes jose gali būti kenksmingų medžiagų.

Klausos aparato apsauga nuo drėgmės

Drėgmė yra klausos aparato priešas, nes dėl jos gali sutrikti jo veikimas ir brangiai kainuoti remontas. Prieš maudydamiesi duše, plaukiodami ar dalyvaudami su vandeniu susijusioje veikloje, visada nuimkite klausos aparatus. Jei gyvenate drėgname klimate arba daug prakaituojate, apsvarstykite galimybę naudoti klausos aparato oro sausintuvą, kuris sugeria drėgmės perteklių.

Apsauginės rankovės arba dangteliai taip pat gali apsaugoti jūsų prietaisą nuo prakaito ir drėgmės fizinės veiklos metu, todėl jie yra vertinga investicija į klausos aparato tarnavimo laiko prailginimą.

Laikymas ir saugojimas

Norint išsaugoti klausos aparato vientisumą, labai svarbu jį tinkamai tvarkyti ir saugoti. Dirbdami su prietaisu, laikykite jį ant minkšto paviršiaus, kad netyčia nenukristų. Nelaikykite klausos aparato ekstremalioje temperatūroje, nes tai gali pažeisti vidinius komponentus.

Keliaudami visada laikykite klausos aparatą tvirtame dėkle, kad gabenimo metu jis nebūtų pažeistas. Labai rekomenduojama juos laikyti atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir vėsioje, sausoje vietoje.

Dažniausiai pasitaikančios trikčių šalinimo problemos

Nepaisant kruopščios priežiūros, klausos aparatai kartais gali susidurti su problemomis. Prieš puldami į paniką, išbandykite keletą pagrindinių trikčių šalinimo veiksmų. Patikrinkite, ar teisingai įdėtos baterijos ir ar jos pakankamai įkrautos. Įsitikinkite, kad prietaisas yra švarus ir jame nėra šiukšlių.

Jei problemos neišsprendžiamos, žr. naudotojo vadove pateiktas konkrečias trikčių šalinimo gaires. Jei vis dar susiduriate su sunkumais, kreipkitės į audiologą, kad šis suteiktų profesionalią pagalbą.

Profesionali priežiūra ir patikra

Nors reguliari priežiūra namuose yra gyvybiškai svarbi, ne mažiau svarbi ir profesionali priežiūra. Planuokite reguliarias patikras pas savo klausos sveikatos priežiūros specialistą, kad užtikrintumėte, jog jūsų klausos aparatas veikia optimaliai. Profesionalus valymas ir priežiūra gali anksti nustatyti galimas problemas ir užkirsti kelią didelėms problemoms.

Apibendrinant galima teigti, kad rūpinimasis klausos aparatu yra labai svarbus siekiant kuo labiau pailginti jo tarnavimo laiką ir optimizuoti klausos patirtį. Laikydamiesi šių paprastų, bet veiksmingų patarimų, galėsite džiaugtis geresne klausa daugelį metų. Atminkite, kad gerai prižiūrimas klausos aparatas – tai raktas į tai, kad išliktumėte susiję su svarbiausiais jūsų gyvenime garsais ir balsais.