Kodėl sterilizuotoms katėms reikia specialaus pašaro?

0
229

Dauguma kačių šeimininkų puikiai žino, kad kiekviename augintinio amžiaus tarpsnyje svarbu parinkti amžių atitinkantį pašarą, tačiau ne visada susimąstoma, kad sterilizuotoms katėms reikia specialaus maisto, kuris yra svarbus dėl kelių priežasčių. Sterilizuotų kačių maistas padeda išvengti net kelių galimų pavojų, kuriuos netrukus aptarsime.

Nutukimo prevencija

Sterilizuotoms katėms nutukimas diagnozuojamas 3-4 kartus dažniau nei nesterilizuotoms katėms. Sterilizuotos katės neretai ėda daugiau, tačiau jos sunaudoja maždaug ketvirtadaliu mažiau energijos nei iki operacijos. Vos per kelis mėnesius katė gali priaugti net 50 procentų savo kūno svorio, todėl svarbu pasirūpinti, kad taip nenutiktų. Specialus pašaras yra ne toks kaloringas, todėl tai padeda išvengti antsvorio atsiradimo.

Šlapimo takų akmenų prevencija

Statistika rodo, kad sterilizuotos katės šlapinasi rečiau, todėl tai gali lemti šlapimtakių akmenų formavimąsi. Specialus sterilizuotoms katėms skirtas pašaras padeda palaikyti tokį šlapimo pH, kuris užkerta kelią akmenų formavimuisi.

Lengviau virškinamas maistas

Sterilizuotoms katėms skirtas pašaras yra ne toks kaloringas, be to, jis yra lengviau virškinamas. Niekam ne paslaptis, kad besiprausdamos katės prisilaižo daug plaukų, todėl tai gali apsunkinti virškinimo procesą. Sterilizuotų kačių pašare įprastai yra didesnis ląstelienos kiekis, todėl virškinimo procesas tampa kur kas sklandesnis.

Sterilizuotoms katėms skirto pašaro pasirinkimas tikrai nėra siauras, todėl kiekvienu atveju galima atrasti tokį, kuris geriausiai tiktų jūsų mylimam augintiniui.