Kokybiško sauso maisto katėms: svarbiausi ingredientai ir jų nauda

0
2802

Šiandien norime pasidalinti su jumis svarbia informacija apie sausą maistą jūsų plaukuotiesiems draugams. Daugelis iš mūsų renkasi sausą maistą savo katėms, tačiau ar tikrai žinome, ką reikėtų ieškoti pašaro sudėtyje?

Pagrindiniai dalykai

 • Sausas maistas katėms turi būti subalansuotas su pakankamu kiekiu baltymų, riebalų ir angliavandenių.
 • Pasirinkdami sausa maisto produktus, atkreipkite dėmesį į ingredientus: baltymus, riebalus, angliavandenius, vitaminus ir mineralus.
 • Baltymai yra esminiai veiksniai raumenų masės palaikymui ir bendrajai sveikatai, o aukštos kokybės gyvulinis baltymas turėtų sudaryti bent 30-45% sauso maisto.
 • Riebalai, toki kaip žuvies aliejus ar vištienos taukai, suteikia reikalingos energijos, palaiko odos ir kailio būklę, todėl verta rinktis produktus su tinkamais riebalų šaltiniais.
 • Vitaminai A, E, D ir mineralai, pvz., geležis, kalcis, cinkas, yra būtini katės sveikatai ir turi įtakos regėjimui, odai, imuninei sistemai ir organų veiklai.
 • Rinkdamiesi sauso maisto produktus su aukštos kokybės ingredientais, užtikrinsite, kad jūsų katytė gauna visavertišką ir subalansuotą mitybą.

Kas yra sausas maistas katėms?

Sausas maistas katėms yra patogus ir ilgai galiojantis būdas maitinti savo augintinį. Daugelis šeimininkių renkasi sausą maistą dėl jo patogumo – jį lengva laikyti, matuoti ir kelia mažiau nepatogumų nei šviežias ar šaldytas maistas. Tačiau svarbu suprasti, kad ne visi sausi pašarai yra vienodai naudingi jūsų katės sveikatai.

Sausas maistas dažnai sudarytas iš įvairių ingredientų, todėl svarbu atkreipti dėmesį į pašaro sudedamąsias dalis. Proteinas yra esminis elementas, kurio turtingumas gali paveikti jūsų gyvūno raumenų masę ir bendrą sveikatą. Kruopščiai perskaitykite etikečių, kad užtikrintumėte pakankamą baltymų kiekį.

Be to, riebalai taip pat yra svarbus komponentas. Neteisinga riebalų proporcija gali lemti nutukimą ar netinkamą svorio praradimą jūsų katei. Rinkitės sausus maisto produktus su sveikais riebalais kaip žuvies aliejumi ar linų sėmenimis.

Kitas reikšmingas faktorius – angliavandeniai. Jie suteikia energijos jūsų katytei aktyviam gyvenimo būdui. Pasirinkdami sauso maisto produktus, kurie turi angliavandenius iš pilno grūdo javų ar daržovių, padedate išlaikyti stabilų gliukozės kiekį kraujyje.

Pasirinkdami tinkamą sausą maistą savo katytei, remkitės informacija apie pašaro sudedamąsias dalis ir atkreipkite dėmesį į pagrindinius elementus: proteinus, riebalus ir angliavandenius. Tai užtikrins optimalią jos sveikatą bei gerovę.

Svarbiausi ingredientai, kurių reikia ieškoti

Kai renkamės sausą maistą savo katytei, svarbu įvertinti pagrindinius ingredientus, kurie padeda išlaikyti jos sveikatą ir energijos lygį. Štai keli svarbūs faktoriai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

 • Baltymai: Užtikrina raumenų masę ir tinkamą organizmo funkcionavimą.
 • Riebalai: Suteikia energijos bei rūpintojas apie odos ir plaukų būklę.
 • Angliavandeniu: Teikia reikalingos energijos kasdieniam aktyvumui.

Geriausias sauso maisto pasirinkimas bus tas, kuris subalansuotas šiais komponentais. Rinkitės produktus, kuriuose aukštas baltymų ir riebalų kiekis bei sumažintas angliavandenių procentas. Taip užtikrinti visapusišką katės mitybą.

Be to, atkreipkite dėmesį į vitaminus ir mineralus pašaro sudėtyje – jie yra esminiai sveikatos palaikymui. Tikrinant etikečių informaciją paieskokite šių elementų:

 • Vitaminas A: gerina regėjimą bei odos būklę.
 • Vitaminas E: stiprina imuninę sistemą.
 • Omega-3 riebaliniai rūgštys: teigiamai veikia odos sveikatą bei žarnyno funkcijas.

Rinkdamiesi sauso maisto produktus su aukštos kokybės ingredientais užtikrinti optimalią jūsų augintinio mitybą. Laiku stebėdami jo reakcijas galite nustatyti tinkamiausią variantą jo poreikiams patenkinti.

Baltymai: kodėl yra svarbūs ir koks turėtų būti kiekis?

Kai kalbame apie sausą maistą katėms, baltymai yra vienas iš pagrindinių ingredientų, į kurį verta atkreipti ypatingą dėmesį. Šie makroelementai atlieka svarbų vaidmenį jūsų augintinio mityboje:

 • Baltymai rūpinasi raumenų stiprumu – užtikrina tinkamą raumenų masę ir jėgą.
 • Padeda palaikyti sveiką odos ir kailio būklę – baltymai yra esminiai norint turėti blizgančią šuns ar katės kailio dangą.
 • Suteikia energijos – padeda išlaikyti aktyvumą ir gerovę.

Kadangi katės yra paukščių šeimos nariai, joms reikalingas aukštos kokybės gyvulinis baltymas. Todėl sausame maiste turėtų būti bent 30-45% baltymų.

 1. Pirmasis ingredientas sąraše – pažvelkite į etikečių sąrašo pradžią, kur didesnes sudedamąsias dalis išvardija gamintojas.
 2. Specifiniai šaltiniai – ieškokite žodžio „vištiena“ ar „jautiena“, o ne bendrai žodžio „mėsa“.
 3. Aminorūgštys analizatoriuje – tam tikri aminorūgštys gali rodyti aukštą baltymai.

Turint tinkamą balansą tarp kitų mikroelementų, kaip riebalams ir angliavandeniams, bei mikroelementais, galime užtikrinti visapusišką mitybą mūsų meilužiams.

Riebalai: kokios rūšys yra naudingos katėms?

Riebalai yra dar vienas svarbus maisto komponentas, kuris turi didelę įtaką jūsų kačių sveikatai. Teisingos riebalų rūšys padeda palaikyti tinkamą odos ir kailio būklę bei užtikrina organizmo veikimą.

Kai renkatės sausą maistą savo naminukams, verta atkreipti dėmesį į gyvulinius riebalus, tokius kaip žuvies aliejus ar vištienos taukai. Šios rūšys ne tik suteikia reikiamų riebiųjų rūgščių, bet taip pat prisideda prie geresnio maisto skonio.

Svarbu vengti sauso maisto produktų, kuriuose yra per daug sočiųjų riebalų arba trans-riebalinių medžiagų. Šios medžiagos gali turėti neigiamą įtaką jūsų kačiukams ilgalaikiu laikotarpiu.

Galbūt stebite ingredientus etikečių sąraše – ieškokite natūralaus ženklo, kadangi šiuose produktuose dažniausiai bus aukštesnės kokybės ir lengviau virškinami ingredientai. Taip užtikrinsite, kad jūsų naminukai gauna geriausią galimą mitybą iš sauso maisto.

Vitaminai ir mineralai: kaip jie įtakoja katinų sveikatą?

Vitaminai ir mineralai yra esminiai elementai, užtikrinantys mūsų katės gerovę. Trūkstant ar pertekliui jų organizme, gali atsirasti sveikatos problemų. Šie mikroelementai atlieka svarbų vaidmenį daugelyje fiziologinių procesų.

 • Vitaminas A padeda išlaikyti tinkamą regėjimą ir palaiko odos bei kailio sveikatą.
 • Vitaminas D reguliuoja kalcio ir fosforo lygį organizme, būtinas stipriems kaulams ir dantims.
 • Vitaminas E yra antioksidantas, saugantis ląsteles nuo pažeidimų.

Mineralai taip pat svarbūs:

 • Geležis reikalinga kraujo ląstelėms veikti teisingai.
 • Kalcis remia kaulus ir dantis.
 • Cinkas stiprina imuninę sistemą.

Išvada

Sausas maistas katėms yra pagrindinis jų mitybos elementas, suteikiantis būtinus baltymus, riebalus bei mikroelementus. Rinkdamiesi tinkamą sausą maistą, turime atkreipti dėmesį į ingredientų kokybę ir sudėtį. Baltymai ir riebalai yra esminiai katės sveikatai, todėl svarbu pasirinkti maistą su kokybiškais šaltiniais. Be to, vitaminai ir mineralai, kaip A, D, E, geležis, kalcis ir cinkas, yra būtini norint užtikrinti katės gerovę. Etiketėse nurodytų ingredientų stebėjimas padės užtikrinti, kad mūsų augintiniai gauna visapusišką ir subalansuotą mitybą. Daugiau skaitykite: https://www.petshop.lt/