Kaip elgtis, kad nugaros skausmas aplenktų šiltuoju metų laiku?

0
1254

Ne paslaptis, kad ypač didelė dalis žmonių susiduria su nugaros skausmais. Belieka tik pasakyti, kad atėjus šiltajam metų laikui, nusiskundimų dėl nugaros skausmų, būna ir dar daugiau. Taigi, aptarsime, kaip reikėtų elgtis, kad nugaros skausmas aplenktų jus šiltuoju metų laiku ir netrukdytų mėgautis puikiomis akimirkomis. 

Prie krūvio reikia pratintis palengva

Kaip žinia, atėjus šiltajam metų laikui, padidėja ir fizinis aktyvumas, kadangi dauguma žmonių praleidžia itin daug laiko daržuose, kiemuose, soduose bei šiltnamiuose. Na, o šiose erdvėse laukia iš tiesų labai daug darbo. Tačiau, jei norite išvengti nugaros skausmo, tai tokiu atveju verta prisiminti, kad prie šio krūvio reikia pratintis palengva. Taigi, jei po ilgos bei tingios iemos, jūsų laukia daug lauko darbų, nepulkite jų kuo greičiau atlikti – laukiančius darbus bei krūvį padalinkite po 4 – 6 valandas per dieną, taip pat nepamirškite ir trumpų pertraukėlių tarp darbų. Žinoma, dar turite pasirinkite ir labai patogią avalynę bei drabužius.

Ypač atsakingai rinkitės pramogas 

Na, ir, žinoma, taip pat nesunku pastebėti, jog atšilus orams, vis daugiau laiko norisi praleisti pramogaujant. Visgi, taip pat svarbu priminti, jog norint išvengti nugaros skausmų, reikia labai atsakingai rinktis bei planuoti pramogas, kadangi ne visos tinka tiems, kurie kartais susiduria su nugaros skausmu. Taigi, jei jus lydi iš problema, venkite tokių pramogų, kurių metu jūsų nugara būtų netaisyklingoje padėtyje. 

Taigi, belieka tik pridurti, kad, jei laikysitės šių nurodymų, tai bus gerokai mažesnė tikimybė susidurti su nugaros skausmu. Tačiau taip pat reikia priminti, kad egzistuoja ir dar keli dalykai, kuriuos privalu atlikti ištisus metus:

  1. stenkitės palaikyti normalų kūno svorį, kadangi papildomi kilogramai tampa didele našta  nugarai;
  2. visada avėkite tik kokybišką  bei ergonomišką avalynę – tai tur kur kas daugiau įtakos, nei galėtumėte pagalvoti;
  3. nugaros skausmas aplankys jus kur kas rečiau ir tuo atveju, jei atliksite specialius pratimus;
  4. taip pat pasirūpinkite, jog jūsų itya būtų sveika ir subalansuota ir, kad netrūktų reikiamų maistinių medžiagų.