KUO VERTINGI PUSBRANGIAI AKMENYS?

0
2230

Pusbrangių akmenų sąraše yra labai daug mineralų – tarp jų ametistas, granatas, citrinas, opalas, aleksandritas, turkis ir agatas, visi jie pasižymi savitu grožiu ir savybėmis. Pusbrangiais jie vadinami todėl, kad būtų atskirti nuo tradicinių brangakmenių – deimantų, safyrų, smaragdų ir rubinų. Tačiau, anot juvelyrų, skirtumas tarp šių rūšių mineralų nebūtinai parodo jų tikrosios vertės lygį.

Kokios yra fizinės agato savybės?

Didžioji dalis iš gamtos paimtų agatų išoriškai atrodo blankūs, todėl juvelyrai, norėdami atskleisti vidines jų spalvines juostas, juos nušlifuoja ir nupoliruoja. Komercinė šių akmenų vertė yra nustatoma pagal jų spalvinių juostelių plonumą, ryškumą ir kontrastingumą.

Agato akmuo savyje gali turėti juodą, mėlyną, raudoną, rožinę, rudą, samanų, violetinę, žalią ir kitas spalvas. Visos šios spalvos susidaro dėl akmenyje esančių metalų pėdsakų. Agato vardą šis akmuo gavo todėl, kad jis nuo Antikos laikų buvo aptiktas Sicilijos saloje Achato upės pakrantėse.

Kokios mistinės savybės priskiriamos agato akmeniui?

Šis akmuo jau tūkstančius metų domina mistikus ir gydytojus. Agatą vadina sėkmės, meilės ir materialinės gerovės nešėju. Jam taip pat priskiriamas ir dvasinių žaizdų gydytojo vaidmuo. Manoma, jog jis suteikia vidinę ramybę, garantuoja dvasinę pusiausvyrą ir nuolatinį stabilumą. Be to, tikima jog šis akmuo teikia galingą apsaugą nuo piktų energijų ir išorinių pavojų. Todėl agatui tenka svarbus galingo talismano vaidmuo.

Kokią reikšmę agatui teikia esama jo spalva?

Manoma, jog skirtingų spalvų agatai skiriasi ir savomis ypatingos paskirties savybėmis. Tamsiai žalias akmuo skirtas žiedams, dėžutėms ir kitiems namų dekoro aksesuarams puošti. Baltasis akmuo laikomas pusiausvyros ir dvasinio atpalaidavimo akmeniu.

Juodasis agatas suteikia žmogui šalto ir aštraus proto galią. Tačiau tikima, jog jis padeda išleisti į laisvę pyktį, pavydą ir valdingumą, todėl šios spalvos akmens siūloma vengti šiais neigiamais bruožais pasižymintiems žmonėms, kad dar labiau nepaūmėtų tos netikusios savybės.

Tuo tarpu margaspalvis agatas veikia labai teigiamai, nes suderina abiejų smegenų pusrutulių veiklą, atstato psichologinę pusiausvyrą, net prisideda prie regos ryškumo pagerinimo. Jis taipogi padeda atsikratyti žalingų priklausomybių. Tad tikrai būtų naudinga jį turėti šalia savęs.