Molėtų rajonas – gyvenimo, verslo ir poilsio kurortas

0
209
moletu-rajonas-–-gyvenimo,-verslo-ir-poilsio-kurortas

Molėtų rajone planuojamus ir įgyvendinamus žingsnius urbanistikos srityje lemia bendroji rajono vizija, suformuluota Molėtų rajono savivaldybės strateginiame plėtros plane: „Molėtų rajonas – tai viena patraukliausių įveiklinto unikalaus gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio ir darnaus turizmo kurortinių teritorijų Lietuvoje.

Tai puikių galimybių kraštas saugiai gyventi, mokytis, dirbti, tausojant aplinką, sąžiningam verslui plėtoti, kūrybinėms iniciatyvoms ir net žvaigždėms pažinti. Tai pilietiškos, besimokančios ir sveikos bendruomenės namai.“ Iš ambicingos rajono vizijos kyla ir savivaldybės misija – miesto gyventojams kurti patogias, saugias, aukštos kokybės gyvenimo ir darbo sąlygas, gerinti gyvenimo kokybę, skatinti verslo investicijas į ūkinę ir komercinę veiklą, nesusijusią su taršia gamyba, tokiai veiklai aptarnauti reikalingą socialinę, inžinerinę, susisiekimo ir kitą infrastruktūrą.

Įgyvendinti pastarųjų metų projektai, kurie labiausiai keitė Molėtus, buvo nukreipti būtent į strateginio plano tikslus. Sukurta rekreacijos, poilsio, laisvalaikio infrastruktūra – sutvarkyta didelė dalis per miestą besidriekiančių ežerų pakrančių, centrinė miesto aikštė, įrengta nauja vasaros estrada, diskgolfo parkas, atnaujintas miesto stadionas, šalia jo įrengta universali daugiafunkcė aikštė, riedlenčių parkas, padelio kortai, ledo aikštelė, statomas ir šiais metais planuojamas užbaigti miesto baseinas.

Visame rajone iš aplinkos pašalinti 58 apleisti vizualinės taršos objektai, sutvarkytos šių objektų teritorijos. Negana to, savivaldybė su gyventojų iniciatyva rengia ir įgyvendina kvartalų atnaujinimo projektus, kurie stipriai keičia miesto veidą.

Molėtai

Ne mažiau svarbi Molėtų rajono savivaldybės skatinama kryptis – verslo investicijos. Siekiama, kad Molėtuose būtų kuriamos naujos ir plėtojamos esamos verslo įmonės. Ryškus pavyzdys – sparti „Verslo koridoriaus“ palei pietinį miesto aplinkkelį plėtra. Čia kuriasi prekybos centrai, paslaugų įmonės, o didžiausia verslo investicija – baigiamas statyti „Teltonikos“ technologijų centras.

Pastaruoju metu savivaldybė taip pat deda daug pastangų, kad Molėtams būtų suteiktas kurortinės teritorijos statusas, kuris, pasak Molėtų rajono savivaldybės mero Sauliaus Jauneikos, jau yra akivaizdus, belieka įteisinti. „Molėtuose jau esame atlikę daug darbų, kad čia gyventojai ir svečiai švarioje, sveikoje ir gražioje aplinkoje galėtų turiningai ir aktyviai ilsėtis, leisti laisvalaikį, pramogauti. Tačiau dar yra ką veikti ir šioje srityje. Dalyvaudami „Išmaniojo miesto 9“ projekte norime atkreipti dėmesį ir gauti įdomių pasiūlymų, urbanistinių sprendimų tolesnei miesto plėtrai rekreacijos ir turistinio potencialo didinimo srityje“, – sako S. Jauneika.

Šių metų projekto dalyviams Molėtų rajono savivaldybė pateikė dvi dideles miesto teritorijas – 6,5 ha teritoriją šalia ežero ir miško ir 13 ha teritoriją mieste palei upę. „Mūsų siūlomose teritorijose galėtų būti sukurtas Kultūrinės ir pramoginės paskirties centras ir aktyvaus poilsio infrastruktūra, įrengta visose miesto viešosiose erdvėse. Jau dabar ieškome galimybių, kaip tokie projektai galėtų būti įgyvendinti, įtraukiant savivaldybės, ES ir valstybės paramos, privačiojo sektoriaus lėšas“, – sako Molėtų rajono savivaldybės meras.

 

Kviečiame dalyvauti „Išmanusis miestas 9“ ir drąsiomis idėjomis prisidėti Molėtų rajono plėtojimo. Rinkitės iš šių teritorijų.

Visos šių metų teritorijos: https://structum.lt/teritorijos/teritorijos-4/

REGISTRACIJA

 

The post Molėtų rajonas – gyvenimo, verslo ir poilsio kurortas appeared first on STRUCTUM.