Tobulo namų mikroklimato kūrimas: patarimai

0
463

Namai, pirmiausia, yra saugumą garantuojanti vieta, kurioje galima pasislėpti nuo viso pasaulio, jaustis saugiai ir gyventi patogiai. Susikurti tokią erdvę šiuo metu yra gana paprasta, kadangi įrangų pasiūla auga kasmet, o dėl daugėjančių pasiūlymų – kainos krenta.

Vienas svarbiausių saugaus ir sveiko gyvenimo komponentų yra namų mikroklimato kūrimas. Tai yra, Jūsų organizmui labiausiai tinkama temperatūra – visus metus. Taip, būtent visus metus, o ne tik žiemomis, tai yra, svarbu pasirūpinti ne tik šildymo sistemomis, tačiau ir kita įranga, kuri leidžia mėgautis komfortu.

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Didesnio ploto namams dažniausiai siūloma plačiau domėtis šilumos siurbliais oras-vanduo. Tai yra sistema, kuri ne tik apšildo namus per žmogui labiausiai tinkamą priemonę, tai yra, radiatorius arba grindinį šildymą, tačiau ir įranga, kuri be jokių papildomų išlaidų ruošia karštą vandenį. Taigi, investavus į geros kokybės sistemą vėliau bus galima sutaupyti.

Šilumos siurbliai oras-oras

Kita dažnai minima opcija yra šilumos siurbliai oras-oras. Nors dažniausiai pirmiausia siejama su būsto šildymo funkcija, tačiau taip pat ir vėsina patalpas, taigi, tarnauja visus metus. Svarbiausia yra įvertinti – kiek tokių sistemų reikia namuose, kokio jos galingumo ir kitus aspektus, kuriuos geriausia aptarti su specialistais. Iki šiol gana gajus mitas, kad siurbliai oras-oras yra tinkami tik vienos patalpos šildymui arba vėsinimui. Tai nėra tiesa. Dažniausiai įranga puikiai aptarnauja namus iki 80-100 kvadratinių metrų. Tik tokiu atveju reikia daugiau dėmesio skirti jos galingumui ir įrangos montavimo vietai. Taip pat, kaip ir bet kokios kitos įrangos pasirinkimo atvejais, svarbu, kad namų energinė klasė būtų kuo aukštesnė, tai yra, kad būstas būtų kuo sandaresnis ir galima būtų išvengti energijos “nutekėjimo” per sienas, tai yra, į lauką.

Rekuperatoriai

Nauji A++ tipo klasės namai neatsiejami nuo rekuperatoriaus, kuris padeda pasirūpinti švariu namų oru, vėdinimu. Tiesa, tie, kurie atsinaujina senos statybos namus, dažniausiai pamiršta, kad jiems vėdinimo taip pat reikia. Dėl to siūloma investuoti į rekuperatorius, o ne bandyti išvėdinti namus atvirus langus. Kadangi tai yra ilgalaikė investicija – geriau netaupyti, kadangi kai vėdinimas yra blogas, didėja tikimybė, kad namuose atsiras pelėsis arba teks gyventi “neskanaus oro” aplinkoje.

Oro sausintuvas

Dar viena įranga prisidedanti prie namų mikroklimato kūrimo, yra sausintuvas, kuris, žinoma, reikalingas tokiu atveju, kai oras namuose yra per drėgnas. Jis turi siekti apie 40-60 procentų, kad žmogus jaustųsi gerai. Dėl gyvenamosios vietos aplinkos, pavyzdžiui, tokiu atveju, kai namas yra greta vandens telkinių – oras namuose visada gali būti drėgnesnis nei reikėtų. Dėl to gali kilti labai daug įvairių sveikatos problemų, atsirasti pelėsis. Oro sausintuvas padės to išvengti, žinoma, geriausia įrangą yra naudoti nuolat.

Oro drėkintuvas

O tais atvejais, kai oras namuose yra per sausas – reikia oro drėkintuvo. Daugelis galvoja, kad jis reikalingas tik vasaros metu, tačiau tai nėra tiesa. Net priešingai. Dažniausiai žiemomis oras namuose tampa kaip tik sausesnis nei vasaromis, kadangi dėl dirbtinių šilumos šaltinių, oras namuose yra labai sausas.

Susipažinti su mikroklimato kūrimo įrangomis galite čia https://kondicionieriai24.lt/. Taip pat atminkite, kad renkantis visada verta skirti dėmesio kokybei, kadangi tai atsiperka ilgaamžiškumu.