Turistinės viryklės: tipai, saugumas, privalumai 2024

0
760


Turistinės viryklės yra nešiojamos maisto gaminimo priemonės, kurios naudojamos lauko sąlygomis stovyklavimui, žygiams ar kelionėms. Šios viryklės yra specialiai sukurtos tam, kad būtų lengvai transportuojamos ir veiktų efektyviai su minimaliu kuru. Jos suteikia keliautojams galimybę gaminti šiltus patiekalus ir gėrimus net atokiausiose vietovėse, kur nėra elektros ar centrinio dujų tiekimo. Straipsnyje aptarsime, kokie yra pagrindiniai turistinių viryklių tipai, kaip jas saugiai naudoti ir kokius privalumus jos suteikia.

Turistinių Viryklių Tipai

 1. Dujinės Viryklės: Veikia naudodamos suspaustas ar suskystintas dujas iš specialių balionėlių. Jos yra labai populiarios dėl greito uždegimo, reguliuojamos liepsnos ir mažo svorio. Dujinės viryklės dažniausiai naudojamos su propano, butano ar jų mišinių balionėliais.
 2. Skystojo Kuro Viryklės: Naudoja skystą kurą, pavyzdžiui, benziną, žibalą ar spiritą. Jos yra patikimos šaltuoju metų laiku, bet paprastai sunkesnės ir reikalauja kruopštesnės priežiūros.
 3. Daugiafunkcinės Viryklės: Sukurtos dirbti su įvairiais kuro tipais, tokiais kaip dujos, benzinas ar dyzelinas. Jos yra universalios ir puikiai tinka ilgoms kelionėms, kur kuro tiekimas gali būti nepastovus.
 4. Malkinės Viryklės: Naudoja natūralų kurą, kaip sausas šakeles, kankorėžius ir lapus. Šios viryklės yra ekologiškos, bet gali būti neefektyvios lietingu ar vėjuotu oru.

Saugumo priemonės

Naudojant turistines virykles, svarbu atsižvelgti į kelias pagrindines saugos taisykles:

 1. Tinkama Vietovė: Viryklę statykite ant stabilaus paviršiaus, toli nuo sausos žolės, palapinių ir degių medžiagų.
 2. Ventiliacija: Nenaudokite viryklės uždarose patalpose, nes tai gali sukelti apsinuodijimą anglies monoksidu.
 3. Teisingas Prijungimas: Jei naudojate dujinę viryklę, patikrinkite, ar jungtis su balionėliu yra saugi ir ar nėra dujų nutekėjimo.
 4. Kuro Laikymas: Laikykite skystą kurą ir dujų balionėlius vėsioje, gerai vėdinamoje vietoje, toli nuo tiesioginių saulės spindulių.

Privalumai

Turistinės viryklės suteikia keletą pagrindinių privalumų keliautojams:

 1. Mobilumas: Dėl kompaktiško dydžio ir lengvo svorio, viryklės lengvai transportuojamos kartu su visa stovyklavimo įranga.
 2. Efektyvumas: Jos sunaudoja minimalų kiekį kuro, todėl galima ilgai gaminti vienoje kelionėje be papildymo.
 3. Greitas Maisto Paruošimas: Keliautojai gali greitai užvirti vandenį ar paruošti šiltus patiekalus, kad atsigautų po ilgos dienos.

Papildomos funkcijos

Kai kurios šiuolaikinės turistinės viryklės turi papildomų funkcijų, padedančių patenkinti įvairius keliautojų poreikius. Pavyzdžiui, kai kurios viryklės integruotos su šilumos keitimo technologijomis, kurios didina kuro efektyvumą, sumažindamos virimo laiką. Kitos turi integruotus vėjo ekranus, apsaugančius liepsną nuo išorinio vėjo poveikio, o kai kurios gali būti komplektuojamos su puodų ir keptuvių rinkiniais, palengvinančiais maisto gaminimą kelionėje. Be to, kai kurios viryklės turi įkrovimo funkciją, leidžiančią panaudoti generuojamą šilumą elektronikos įrenginiams įkrauti per USB jungtis. Tokios modernios savybės leidžia turistinėms viryklėms tapti universaliu ir nepakeičiamu stovyklavimo įrenginiu.

Išvada

Turistinės viryklės yra būtinas įrankis visiems, kurie mėgsta lauko nuotykius ir stovyklavimą. Tinkamai pasirinkus viryklę pagal kuro tipą ir kelionės sąlygas, jos suteikia patogų ir efektyvų būdą gaminti maistą bet kurioje aplinkoje.