Valgomojo stalo paieškos: kaip išsirinkti geriausią?

0
302

Vienas iš dažniausiai naudojamų ir itin svarbų vaidmenį namuose atliekančių baldų, vienareikšmiškai, yra valgomojo stalas. Tai baldas, kuris suburia visą šeimą, artimuosius ir svečius pietums, vakarienei ar šventėms. Dėka šio stalo gimsta daugybė įdomių diskusijų, nuostabių, įsimintinų akimirkų. Nenuostabu, kad šį baldą žmonės renkasi labai atsakingai. Nors itin platus ir įvairus valgomojo stalų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas gali rasti sau tinkamą modelį, didelė įvairovė ir platus asortimentas, neretai, susuka galvą. Dėl šios priežasties, siekiant išsirinkti tinkamą, gerą ir stilingą valgomojo stalą, prieš įsigyjant, naudinga atsižvelgti į kelis, labai svarbus dalykus. Apie tai plačiau – šiame straipsnyje. 

Medžiaga 

Valgomojo arba virtuvinis stalas yra centrinis namų baldas, suburiantis visą šeimą ir artimuosius. Dėl to, labai svarbu pasirinkti tinkamą modelį, kuris garantuotų patogumą, o taip pat, puoštų namus. Vienas iš pirmųjų sprendimų, kurį teks atlikti renkantis – išsirinkti medžiagą, iš kurios valgomojo stalas pagamintas. Valgomojo stalai gali būti stikliniai, akmeniniai, mediniai ar net metaliniai. Kiekviena iš šių medžiagų pasižymi savais privalumais, trūkumai, ypatybėmis. Pavyzdžiui, stikliniai valgomojo stalai yra lengvai derinami prie daugumos interjerų. Tokie stalai erdvei suteikia elegancijos, gali ją vizualiai padidinti, jei yra permatomi. Tačiau, tokie stalai nėra labai tvirti, gali dužti, reikalauja dažno ir gana sudėtingo valymo. Akmens masės stalai – populiarūs ir labai madingi. Tokie stalai yra tikrai sunkūs, brangūs. Tačiau, siekiantiems erdvei suteikti originalumo, tokios medžiagos stalas gali tapti puikiu pasirinkimu. Nors yra tikrai tvirti ir patvarūs, tam tikro akmens stalai gali būti neatsparūs dėmėms, įbrėžimams. Metaliniai valgomojo stalai – retesnis variantas. Tokius stalus, dažniausiai, matome viešojo maitinimo įstaigose. Tai gana lengvi, bet labai patvarūs ir ilgaamžiai stalai, kurie tarnaus tikrai ne vienus metus. Tiesa, tokio tipo stalą gali būti gana sunku priderinti. Jis labiausiai tiks industriniam, minimalistiniam, moderniam stiliui. Klasikų klasika – mediniai valgomojo stalai. Patvarūs, tvirti ir labai gražūs mediniai valgomojo stalai yra dažniausiai ir plačiausiai naudojami. Jie erdvei suteikia jaukumo, šilumos. Galima rinktis skirtingus jų dizainus, iš medžio masyvo arba drožlių plokščių pagamintus modelius. Tiesa, nors pastarieji ir yra pigesni, jie nėra tokie kokybiški ir tvirti. 

Forma ir dydis

Pasirinkus tinkamą ir norimą medžiagą, teks rinktis ir valgomojo stalo formą. Labai svarbu, kad ji derėtų prie valgomojo erdvės, ją papildytų ir pabrėžtų, o ne atvirkščiai. Tiesa, dar prieš tai naudinga atsižvelgti ir į stalo dydį. Tiek dydis, tiek forma visiškai priklauso nuo erdvės dydžio, o taip pat to, kiek žmonių naudosis stalu. Didelis valgomasis ir didelė šeima reikalauja ir didesnio valgomojo stalo. Tačiau, toks visiškai netiks mažam ir ankštam kambariui. Jei erdvės nenorite apkrauti, bet užklupus svečiams norite suteikti jiems patogią vietą sėdėjimui ir valgymui, ištiesiamas stalas bus geriausias pasirinkimas. Grįžtant prie formos, naudinga paminėti, kad valgomojo stalai gali būti tiek kvadratiniai, tiek stačiakampiai ir apvalūs. Apvalūs stalai puikiai tiks tiems, kurie neturi daug vietos. Jie puikiai telpa net ir ankštuose butuose, o kampų nebuvimas padeda sušvelninti erdvę. Kvadratiniai valgomojo stalai puikiai tiks kvadratinės formos erdvei. Jie taip pat puikiai atrodo mažuose kambariuose, tačiau, esant didesniam kiekiui žmonių gali būti ne tokie patogūs. Populiariausias pasirinkimas – stačiakampiai stalai. Jie puikiai tinka erdviems kambariams, dideliam kiekiui žmonių. Tai patogūs ir erdvūs stalai. Galima rinktis ir ovalius stalus, kurie panašiai kaip ir stačiakampiai, puikiai tiks didesnėms erdvėms. 

Stilius 

Nusprendus, kokio dydžio, formos valgomojo stalas reikalingas, svarbu atsižvelgti ir į jo stilių. Jį reikėtų rinktis pagal namuose, erdvėje vyraujantį stilių, stalą derinti prie kitų kambaryje esančių baldų, nepamirštant ir kėdžių. Vieni valgomojo stalai pasižymi labiau klasikiniais dizainais, kuriuos lengva priderinti prie praktiškai bet kokio interjero. Kiti – modernesni, įmantresni ir puikiai tinka moderniam, urbanistiniam stiliui. Tie, kurie nemėgsta apsikrauti, dažniausiai, renkasi minimalistinio stiliaus valgomojo stalus. Tad, toks platus ir įvairus pasirinkimas tikrai leis kiekvienam rasti ir pasirinkti sau tinkamiausią modelį. 

Tikime, kad kokybišką ir stilingą valgomojo stalą tikrai rasite varle.lt internetinėje parduotuvėje. Tik čia rasite draugiškas kainas, didelį asortimentą ir pukias akcijas. Na, o jei ieškote ir prie virtuvinio stalo derančių kėdžių, jas rasite čia: https://www.varle.lt/virtuves-kedes/